روش های رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی با دستمال کاغذی
گرفتگی فاضلاب توالت با دستمال کاغذی
دستگاه لوله بازکنی و فاضلاب بازکن ارابه ای و کاربردهای آن
کاربرد دستگاه لوله بازکن ارابه ای
نمایش همه

آشنایی با پودر چنته لوله بازکنی

آشنایی با پودر چنته لوله بازکنی و مزایا و معایب آن

آشنایی با پودر چنته لوله بازکنی و مزایا و معایب آن

پودر چنته و کاربرد آن در لوله بازکنی

 

در پاسخ سوال پودر چنته لوله بازکنی چیست و چه کاربردی دارد؟ می‌توان گفت چنته همان پودر لوله بازکن بوده که برای رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب استفاده می‌ شود. در واقع یکی از راهکارهای رفع گرفتگی لوله‌های فضلاب استفاده از چنته یا پودر لوله باز کن است.

برای باز كردن لوله سينك ظرفشويي استفاده از روش فنر زدن لوله فاضلاب و دیگر تجهیزات لوله بازکنی خیلی مرسوم نمی‌باشد. بنابراین استفاده از پودر چنته لوله بازکنی  را می‌توان یک روش برای باز کردن گرفتگی لوله‌های منتهی به سینک ظرفشویی و فاضلاب معرفی نمود.

 

چنته چیست و چه کاربردی دارد؟

پودر چنته چیست و چه کاربردی داردچنته پودر لوله بازکنی ساده ای است که روش استفاده آن بسیار ساده و راحت می‌باشد. در گذشته که هنوز پودرها و محلول‌های شیمیایی مخصوص لوله بازکنی و دستگاه‌های مجهز در این زمینه تولید نشده بود. برای حل مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب از پودر لوله بازکن یا همان چنته استفاده می شد.

برای باز کردن گرفتگی سطحی در شرایط گرفتگی لوله فاضلاب حیاط و سینک ظرفشویی از این روش بهره می‌برند.

چنته یا پودر لوله بازکنی برای رفع گرفتگی‌های سطحی لوله‌های فاضلاب تاثیر دارد. در حالت کلی استفاده از این پودر بیشتر برای گرفتگی‌های ناشی از تجمع چربی در لوله‌های سینک ظرفشویی استفاده می‌شود.

اشکالات پیش آمده در لوله‌های فاضلاب منازل قدیمی در اثر تجمع جرم را می‌توان با استفاده از پودر چنته از بین برد.

 

روش استفاده از آن برای رفع گرفتگی لوله

کاربرد این پودر و استفاده از آن دارای دستورالعمل خاص و سختی نبوده و به راحتی قابل انجام است. محل گرفتگی لوله فاضلاب را مشخص و مقداری از این پودر را در لوله ریخته و چند دقیقه صبر کنید. پس از گذشت زمان مشخص پودر اثر خود را گذاشته و لوله فاضلاب را باز می‌کند.

حال مقداری آب را باز کنید تا رد شدن آن باقی مانده جرم را از سطح لوله‌های گرفته شده پاک کند. با استفاده از پودر چنته به راحتی می‌توانید گرفتگی ناشی از چربی و آشغال‌های جزئی را از بین ببرید. فراموش نکنید استفاده زیاد از این ماده نیز مانند محلول‌های شیمیایی باعث ایجاد پوسیدگی در لوله‌های فاضلاب می‌شود.

 

مزایای بازکردن لوله به کمک چنته

مزایای بازکردن لوله به کمک پودر چنتهبرای باز کردن لوله فاضلاب منتهی به مکان‌های مثل سینک ظرفشویی کاربردی ترین روش استفاده از پودر چنته در کنار دیگر محلول‌های لوله باز کن است.

بیشتر مواقع دلیل گرفتگی لوله‌های فاضلاب گیر کردن ذرات غذا، چربی و دیگر آشغال‌های ریز است.

چنته یا پودر لوله بازکنی قدرت بالایی در از بین بردن این مواد و پاک سازی لوله فاضلاب از ضایعات نامبرده دارد.

بعد از ریختن پودر در لوله فاضلاب مواد زائد و جرم‌های ایجاد شده حل شده و از لوله خارج می‌شوند.

از این رو این روش نسبتا آسان را برای باز کردن لوله‌های منتهی به سینک ظرفشویی و روشویی بسیار کاربردی می‌دانند.

 

معایب استفاده از چنته برای باز کردن گرفتگی لوله

تا به این قسمت از مطلب چنته چیست و چه کاربردی دارد؟ درباره ماهیت این ماده شیمیایی و پودر لوله باز کنی و همین طور مزیت استفاده از آن به تفصیل پرداخته شد.

در این قسمت به بررسی برخی معایب استفاده بیش از حد از چنته برای باز کردن لوله‌های فاضلاب پرداخته ایم. استفاده بی اندازه از پودر لوله بازکنی یا چنته برای رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب به مرور زمان پوسیدگی این لوله‌ها را به دنبال دارد.

معایب استفاده از پودر چنته برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب
علاوه بر این استفاده مداوم از چنته برای باز کردن گرفتگی‌ها شدید لوله نه تنها به رفع گرفتگی کمک نکرده بلکه باقی ماندن این ماده شیمیایی در لوله به مدت طولانی منجر به ایجاد سوراخ و شکستگی در سطح لوله می‌شود.

بدنبال این مشکلات سوراخ شدن و هدر رفتن آب بدون اطلاع شما سبب ایجاد نم و رطوبت در ساختمان شده و خطرات جدی را به دنبال دارد. این نکات را می‌توان در دسته عیب‌های اصلی استفاده از چنته و پودر لوله بازکنی بر شمرد.

 

علاوه بر این پودر، از چه روش‌هایی برای رفع گرفتگی لوله استفاده می‌شود؟

در برخی مواقع به جای چنته می‌توانید از روش‌های بی ضرر مثل استفاده از پودر لباسشویی برای رفع گرفتگی سطحی لوله‌ها استفاده کنید. برای انجام این کار کمی آب داغ