عوامل گرفتگی سینک ظرفشویی و راهکارهای رفع آن
علت گرفتگی سینک ظرفشویی و رفع آن
دستگاه رفع کندی مکش فاضلاب
دلیل کندی مکش در لوله فاضلاب چیست؟
نمایش همه

آیا روش استفاده از انبر فاضلاب را می دانید؟

روش استفاده از گیره فاضلاب یا انبر مشکل گشا

روش استفاده از گیره فاضلاب یا انبر مشکل گشا

 کاربرد گیره فاضلاب و حل مشکل سقوط  اشیاء داخل سیفون توالت

 

بارها دیده و شنیده ایم که در هنگام استفاده از توالت، اشیاء قیمتی افراد به داخل چاه توالت سقوط کرده است. بعضی اوقات افراد به دلیل این که دست خود را داخل چاه نکنند، بیخیال شیء گران قیمت خود می شوند. اما امروزه این مشکل به راحتی قابل حل است. گیره چاه فاضلاب ساخته شده که به راحتی توسط آن می توان اشیاء را از سیفون توالت خارج کرد. با خواندن این مقاله به راحتی می توانید روش استفاده از انبر فاضلاب، انبر مشکل گشا یا همان انبر همه کاره را یاد بگیرید.

 

 کاربرد گیره فاضلاب و حل مشکل سقوط  اشیاء داخل سیفون توالت

پیشگیری از گرفتگی چاه با استفاده از انبر فاضلاب

داشتن گیره فولادی فاضلاب در هر خانه ای لازم است. اما بهتر این است که درپوش و صافی روی لوله های فاضلاب قرار دهیم. تا از سقوط اشیا به داخل چاه فاضلاب جلوگیری شود. با وجود این گیره ها دیگر نگران نباشید. زیرا با استفاده از آنها می توانید اشیا را از داخل چاه فاضلاب بیرون بیاورید.

 

ویژگی گیره های فاضلاب

این گیره ها دارای دسته بلندی هستند.  توسط آن می توان اشیاء را به راحتی از داخل فاضلاب بلند کرد. وسیله ای که طول بلندی دارد و به وسیله گیره های آن می توان اشیاء را از داخل چاه آورد. به این صورت که گیره را داخل لوله می کنید. با دهانه آن گوشی یا شی خود را می گیرد و بیرون می آورید. با کمک انبر مشکل گشا فاضلابی یا  انبر همه کاره می‌توانیم اشیائی را که نهایتا تا عمق 150 سانتی متری افتادند را از چاه توالت بیرون بیاوریم.

 

نحوه کار انبر مشکل گشای فاضلاب

انبر فاضلاب یا همان انبر مشکل گشا به این صورت است که وقتی فرد، دستگیره بالای آن را فشار می‌دهد به وسیله یک سیم این نیرو به سری فلزی در سر انبر منتقل شده و دو سر انبر مشکل گشا را به هم نزدیک می‌کند و مثل چنگک عمل کرده و می توان با استفاده از انبر مشکل گشا فاضلابی وسایلی را که در چاه توالت سقوط کرده از قبیل موبایل و انگشتر و دسته کلید و …را در آورد.

 

گیره مخصوص چاه فاضلاب

ویژگی های گیره فاضلاب

گیره های فاضلابی کاربردهای زیادی دارد. روش استفاده از انبر فاضلاب بسیار ساده است. قیمت پایینی دارند بسیار کارآمد و مفید نیز می باشند. این گیره های فولادی می توانند شما را از انجام کارهای کثیف مانند دست کردن در فضولات فاضلاب چاه توالت بی نیاز کند. به وسیله آن شی مورد نظر را از داخل چاه بیرون می آورند. برخی از ویژگی های گیره های فاضلابی به این شرح است:

  • شی قیمتی داخل سیفون دستشویی یا توالت را بیرون می آورد.
  • اجسام مورد نظر را را از ارتفاع بالا برمی دارد.
  • طول بلندی دارد و به غیرقابل دسترس ترین مکان ها می رسد.
  • قیمت مناسب و ارزانی نسبت به کارایی خود دارد.
  • انعطاف پذیر و غیر شکننده است.

 

روش استفاده از انبر فاضلاب

نکات مهم در خرید انبر فاضلاب
  1.  بدنه انبر همه کاره باید قابل انعطاف باشد تا بتواند به سادگی از پیچ و خم فاضلاب رد شود.
  2. انبر مشکل گشا فاضلابی بهتر است از جنس فولاد ضد زنگ باشد. تا طی چند بار استفاده و آبکشی زنگ نزد و اتصالات آن سفت نشوند.
  3.  دهانه سر انبر از جنس فولاد مستحکم باشد. که بتواند هر وسیله ای را از درون چاه بیرون بکشد.
  4. این وسیله گیره فولادی برای باز کردن لوله های فاضلاب که به وسیله افتادن اشیا گرفته است هم مناسب است.  اگر چاه فاضلاب منزل شما گرفت می‌توانید با این وسیله آن را از چاه خارج کنید.
  5. از خرید جنس های تقلبی انبر مشگل گشای فاضلابی یا همان انبر همه کاره جدا بپرهیزید. چرا که ممکن است هنگام کار با آنها مشکلی برایشان پیش آید یا دچار زنگ زدگی شوند و دیگر نتوانید از آن استفاده کنید.