گرفتگی لوله فاضلاب حیاط و رفع آن
گرفتگی لوله فاضلاب حیاط و رفع آن
چگونه گرفتگی لوله فاضلاب حمام را برطرف کنیم
گرفتگی لوله فاضلاب حمام
نمایش همه

برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام

روش های خانگی رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام

روش های خانگی رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام

دلایل گرفتگی لوله فاضلاب حمام چیست؟

 

یکی از مواد زائد که بیشتر اوقات باعث گرفتگی چاه حمام می شود مو می باشد. ورود موها داخل چاه حمام و تجمع آنها در لوله فاضلاب می تواند گرفتگی های شدیدی را ایجاد کند.
علاوه بر آن، تکه های صابون استفاده شده در حمام نیز می تواند سبب گرفتگی لوله فاضلاب حمام شود. صابون به علت چربی بالایی که دارد با املاح موجود در آب، رسوبات سختی را در لوله فاضلاب تشکیل می دهد. همچنین موجب بسته شدن و گرفتگی لوله حمام می شود.

دیگر مواد زائد مثل دستمال کاغذی، سفید آب، تیغ و… نیز گرفتگی را تشدید می کند. این مواد کار باز کردن چاه حمام را سخت تر می کنند.

همه این عوامل چاه حمام را مملو از چربی ها و چرک هایی می کنند. تماس آنها با لوله فاضلاب، به تدریج باعث ایجاد لایه های رسوبی در دیواره لوله می شود.
در این هنگام مواد زائد بعد از ورود به داخل لوله به این لایه های رسوبی می چسبند و قسمتی از لوله را مسدود می کنند. این انسداد بعد از مدتی بیشتر و بیشتر می شود. تا اینکه لوله به طور کلی بسته می شود و باید برای باز کردن چاه حمام تلاش کنید.

 

روش های رفع گرفتگی چاه حمام

با توجه به جنس لوله و نوع گرفتگی به وجود آمده، روش های باز کردن چاه حمام متفاوت هستند. به عنوان نمونه اگر مشکل گرفتگی لوله از