استفاده از دستگاه واتر جت برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب
لوله بازکنی با دستگاه واتر جت
مقایسه لوله بازکنی با فنر و پمپ تراکم هوا
مقایسه لوله بازکنی با فنر و پمپ تراکم هوا
نمایش همه

خطرات استفاده از جوهر نمک برای رفع گرفتگی لوله ها

خطرات استفاده از جوهر نمک برای لوله بازکنی و رفع انسداد لوله فاضلاب

خطرات استفاده از جوهر نمک برای لوله بازکنی و رفع انسداد لوله فاضلاب

باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از وایتکس و جوهر نمک

 

بیشتر افراد عقیده دارند خاصیت اسیدی شیمیایی شوینده هایی مثل جوهر نمک و وایتکس می توانند به رفع گرفتگی لوله ها کمک کنند. بخاطر همین از آنها برای لوله بازکنی و رفع انسداد لوله ها استفاده می کنند.

لوله بازکنی با جوهر نمک و رفع گرفتگی لوله های فاضلاب با آن اصلا درست نیست. زیرا خطرات جبران ناپذیری را برای آنها رقم خواهد زد. لازم است نکات ایمنی لوله بازکنی رعایت شده و از روش های صحیح جهت رفع گرفتگی لوله ها استفاده شود.

 

انسداد لوله های فاضلاب

باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از وایتکس و جوهر نمک

انسداد و گرفتگی لوله فاضلاب در منزل برای خیلی ها رخ می دهد. برخی با روش های خانگی و ساده نظیر آب جوش، چاه بازکن، فنر لوله بازکن، محلول لوله بازکن و … آن را رفع می کنند. برخی دیگر از شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه کمک می گیرند. هر دو روش خوب و بدون مشکل است. اما برخی افراد  خودسرانه از روش های اختصاصی خود استفاده می کنند.

این افراد پس از آزمایش روش های خانگی رفع گرفتگی لوله و ناامیدی از آن و نیز بخاطر صرفه جویی در  هزینه  ها، جهت تماس با شرکت لوله بازکنی خود دست به ساخت لوله بازکن شیمیایی می زنند. این افراد با استفاده از برخی از شوینده های شیمیایی که خاصیت اسیدی دارند لوله بازکنی اختراع می کنند که می تواند جان آنها را به خطر بیاندازد.

 

ترکیب مواد شوینده جهت باز کردن لوله

افراد با تصور این که شوینده های شیمیایی خاصیت اسیدی دارند از آنها به عنوان محلول لوله بازکن استفاده می کنند. همچنین برای تقویت لوله بازکن دست ساز و افزایش کارایی آن چند شوینده را با هم ترکیب می کنند. ترکیب شوینده هایی نظیر وایتکس، جوهر نمک و سفیدکننده ها باعث ایجاد ترکیبات خطرناک و انتشار گازهای سمی خواهد شد. باید از این مورد به شدت خودداری بعمل آید.

شوینده های شیمیایی از خود گازهای سمی منتشر می کنند که برای سلامت انسان مضر است. بخارات این محلول ها در صورت ورود به بدن انسان باعث مسمومیت شخص خواهد شد. در برخی موارد دیده شده که فرد دچار معلولیت شدید شده و توانایی حرکتی خود را از دست داده است.

ترکیب مواد شیمیایی شوینده باعث ایجاد ترکیبات جدید و یا فعل و انفعالات شیمیایی دیگری می شود. که ممکن است به شما صدمه برساند. تماس آنها با پوست یا تنفس آن مشکلات پوستی و یا آسم و تنگی نفس بوجود می آورد.

بسیاری از افراد با عدم آگاهی از این موضوع این مواد را با هم ترکیب کرده و به عنوان لوله بازکن استفاده می کنند.

 

استفاده از جوهر نمک جهت بازکردن لوله

یکی از رایج ترین ترکیبات شوینده ها ترکیب جوهر نمک و وایتکس است که هر دو خاصیت اسیدی شیمیایی دارند. هر دو باعث تولید ماده شیمایی خطرساز دیگری خواهند شد. این دو برای شستشو و نظافت توالت و حمام کاربرد دارند. در حالی که برخی از آن به عنوان لوله بازکن استفاده می کنند. برخی خانم های خانه دار در اثر ناآگاهی این دو را با هم ترکیب می کنند و از آن برای رفع گرفتگی لوله ها و یا نظافت استفاده می نمایند.

مشکل دیگر این کار استفاده از آن در محیطهای بسته است. معمولا از این محلول برای رفع گرفتگی توالت و حمام استفاده می شود. در حالی که هر دو در محیط های بسته و بدون تهویه قرار دارد و استفاده از آن در این مکان ها باعث خفگی و مسمومیت فرد می شود.

افراد مسموم شده با این گازها در ابتدا علایمی نظیر تنگی نفس و آسم مواجه شده اند و در مراحل بعدی حتی تا پای مرگ نیز رفته اند.

 

خاصیت شیمیایی محلول های لوله بازکنی

باید توجه داشت که از محلول های شیمیایی لوله بازکنی و یا شوینده های اسیدی در محیط های بسته نظیر توالت و حمام که تهویه هوا ندارند استفاده نشود تا از خطرات آن کاسته شود. اگر مجبورید از شوینده ها استفاده کنید بهتر است تهویه محیط را روشن کرده و سپس اقدام به لوله بازکنی با جوهر نمک نمایید. همچنین بهتر است در صورت امکان خودتان در محیط آلوده حضور نداشته باشید و پس از ریختن محلول محل را ترک کنید.

معمولا محلول های لوله بازکن و سفیدکننده ها باید مدتی باقی بمانند تا اثر کنند پس بهتر است در این از محل خارج شوید و تهویه را روشن نگه دارید و پس از مدتی دوباره به توالت و حمام بازگشته و به شستشو و ادامه کار بپردازید. این کار ضمن حفظ سلامت شما خطرات لوله بازکنی را نیز کاهش می دهد.

 

شوینده یا محلول لوله بازکن

استفاده از جوهر نمک جهت بازکردن لوله فاضلابنکته دیگر در خصوص استفاده از شوینده های به عنوان لوله بازکن است. در بازار محلول هایی مخصوص لوله بازکنی وجود دارد که خاصیت اسیدی داشته و گرفتگی ها را رفع می نمایند.

برای حل مشکل گرفتگی لوله ها بهتر است از محلول های مخصوص استفاده کنید و شوینده های را برای شستشوی حمام و توالت نگه دارید. این محلول ها کارایی بالایی داشته و مخصوص همین کار ساخته شده اند.

البته لازم به ذکر است که محلول های لوله بازکنی نیز همچون شوینده های شیمیایی برای سلامتی مضر هستند و نباید آنها را بو کرده و در تماس با پوست قرار داد. همچنین استفاده مداوم از محلول های لوله بازکنی باعث از بین رفتن لوله فاضلاب و خوردگی آن می شود. پس در استفاده از محلول های لوله بازکنی اعتدال را رعایت کنید.

 

استفاده از لوله بازکن های خانگی