بررسی ویژگی های پمپ های دنده ای مخصوص تخلیه چاه
آشنایی با پمپ دنده ای تخلیه چاه
روش های رفع بوی بد فاضلاب دستشویی حمام توالت چاهک آشپزخانه
رفع بوی بد فاضلاب دستشویی حمام و توالت
نمایش همه

دلایل گرفتگی لوله دستشویی و توالت

چرا آب فاضلاب توالت و دستشویی بالا می زند

چرا آب فاضلاب توالت و دستشویی بالا می زند

چرا آب فاضلاب توالت و دستشویی بالا می زند

 

دلیل گرفتگی لوله دستشویی و دلیل گرفتگی توالت و علت بالا زدن آب توالت را در این مقاله با هم مرور می کنیم. اکثر افراد، در مورد علت بالا زدن آب توالت اطلاعات کافی ندارند. آنها به خوبی نمی دانند باید در این شرایط چه کاری انجام دهند.

پیش از اینکه این مشکل را برطرف کنید باید علت بالا زدن آب چاه دستشویی را به خوبی بدانید. سپس آن را برطرف نمایید. یکی از خدماتی که ما ارائه می دهیم، باز کردن گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی می باشد.

 

علت بالا زدن آب چاه توالت

دلایل گرفتگی فاضلاب دستشویی و بالا زدن آب چاه توالتبرای اینکه با علت بالا زدن آب و دلیل گرفتگی لوله دستشویی و توالت آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از علت های آنها را بیان می کنیم تا بهتر بتوانید در این شرایط راه حلی را برای آن پیدا کنید.

 

گرفتگی سیفون و بالا زدن آب چاه توالت

برای رفع کردن مشکل بالا زدن آب توالت می توانید با پر کردن آفتابه و خالی کردن آن درون چاه مشکل را حلی کنید. امکا این روش ، برای زمان هایی مناسب است که گرفتگی چندان شدید نباشد. اگر گرفتگی زیاد باشد باید از دستگاه فنر لوله بازکنی استفاده کنید. چرا که این دستگاه به خوبی می تواند مشکل بالا زدن آب دستشویی را برطرف نماید.

 

گرفتگی لوله

یکی دیگر از علل بالا زدن آب دستشویی و گرفتگی لوله دستشویی، گرفتگی لوله فاضلاب درون ساختمان است. چنانچه در آپارتمان زندگی می کنید امکان دارد این مشکل برایتان به وجود آید. چرا که تعداد طبقات زیاد است و امکان دارد به لوله اصلی فشار وارد شود.

اگر این مشکل تنها در واحد شما باشد باید بدانید که گرفتگی تنها در لوله شما رخ داده است. در این مورد کاری از دست شما بر نمی آید و باید با کسانی که در این زمینه تخصص دارند تماس بگیرید تا مشکل شما را حل کنند.

 

پر شدن چاه فاضلاب

از دیگر علل بالا زدن آب توالت این است که شاید چاه فاضلاب شما پر شده باشد. با این حال باید بدانید این مشکل زیاد به وجود نمی آید. چنانچه چاه فاضلاب شما پر شود امکان دارد که آب از درون توالت و یا حمام شما بالا بزند. به طور معمول اولین کسانی که این با این مشکل مواجه می شوند، کسانی هستند که در طبقه پایین زندگی می کنند.

 

گرفتگی کاسه توالت

یکی دیگر از علت های بالا زدن آب توالت این است که شاید در کاسه توالت آنها وسیله ای گیر کرده باشد. ممکن است وسایلی مانند کاغذ، دستمال و … درون چاه افتاده باشد. باید دانست که تنها با درآوردن آن وسیله و یا با آب پر کردن درون چاه می توان این مشکل را رفع کرد.