راهنمای تشخیص و پیدا کردن محل چاه فاضلاب
روش های پیدا کردن درب چاه
فوت و فن های لوله بازکنی با جوش شیرین
فوت و فن های لوله بازکنی با جوش شیرین
نمایش همه

دلایل گرفتگی لوله توالت دستشویی

علل و دلایل گرفتگی لوله فاضلاب توالت دستشویی و سرویس بهداشتی

علل و دلایل گرفتگی لوله فاضلاب توالت دستشویی و سرویس بهداشتی

آشنایی با علل و دلایل گرفتگی لوله فاضلاب توالت دستشویی و سرویس بهداشتی

 

این مقاله به بررسی دلایل گرفتگی فاضلاب دستشویی و دلیل گرفتگی توالت و سرویس بهداشتی و  علت بالا زدن آب توالت می پردازد. بسیاری در مورد علت بالا زدن آب توالت اطلاعاتی ندارند و به خوبی نمی دانند باید در این شرایط چه کاری انجام دهند.

پیش از اینکه این مشکل را برطرف کنید باید علت بالا زدن آب چاه دستشویی را به خوبی بدانید. سپس آن را حل کنید. یکی از خدمات ما باز کردن گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی می باشد.

 

علت بالا آمدن آب چاه توالت

برای اینکه با علت بالا زدن آب و دلیل گرفتگی لوله دستشویی و توالِت آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از علت های آنها را بیان می کنیم تا بهتر بتوانید در این شرایط راه حلی را برای آن پیدا کنید.

در ادامه در باره مطالب زیر توضیحاتی ارایه می دهیم:

  • علا بالا آمدن چاه دستشویی
  • علت بالا زدن آب دستشویی
  • دلایل بالا آمدن توالت
  • علت بالا زدن توالت فرنگی
  • گرفتگی توالت فرنگی
  • بال زدن آب توالت فرنگی و ایرانی

 

آشنایی با چند علت بالا زدن آب سرویس بهداشتی توالت

 

گرفتگی سیفون

علل و دلایل گرفتگی لوله فاضلاب توالت دستشویی و سرویس بهداشتیبرای حل کردن دلیل بالا زدن آب توالِت می توانید با پر کردن آفتابه و خالی کردن آن درون چاه مشکل را حلی کنید، ولی باید بدانید که این راه حل بیشتر برای زمان هایی است که گرفتگی چندان شدید نباشد. اما اگر گرفتگی زیاد باشد باید از دستگاهی فنری استفاده کنید، چرا که این دستگاه به خوبی می توانید بلا زدن آب دستشویی شما را حل کند.

گرفتگی لوله

یکی دیگر از علتهای بالا زدن آب دستشویی و دلیل گرفتگی لوله دستشویی که بسیار شایع می باشد گرفتگی لوله فاضلاب درون ساختمان است. اگر در ساختمان چند طبقه زندگی می کنید امکان دارد این مشکل برایتان به وجود آید. چرا که تعداد طبقات زیاد است و امکان دارد به لوله اصلی فشار وارد شود.

اگر این مشکل تنها در واحد شما باشد باید بدانید که گرفتگی تنها در لوله شما رخ داده است. در این مورد کاری از دست شما بر نمی آید و باید با کسانی که در این زمینه تخصص دارند تماس بگیرید تا مشکل شما را حل کنن.

پر شدن چاه فاضلاب

یکی دیگر از علت بالا زدن آب توالت این است که شاید چاه فاضلاب شما پر شده باشد. البته باید بدانید این مشکل زیاد به وجود نمی آید. اگر چاه فاضلاب شما پر شود امکان دارد که آب از درون توالت و یا حمام شما بالا بزند. به طور معمول اولین کسانی که این مشکل را می فهمند کسانی هستند که در طبقه پایین زندگی می کنند.

 

گرفتگی کاسه توالت

یکی دیگر از علت بالا زدن آب توالت که بسیاری از افراد شاید با آن مواجه شوند این است که شاید در کاسه توالت آنها وسیله ای گیر کرده باشد. برخی از افراد وسایلی مانند کاغذ، دستمال و … را درون چاه می اندازند. این دسته از افراد باید بدانند که تنها با درآوردن آن وسیله و یا با آب پر کردن درون چاه می توانند این مشکل را رفع کنند.

 

معرفی چند علت بالازدن آب دستشویی ایرانی و فرنگی

همانطوری که بیان کردیم علل بالازدن آب توالت چندین نوع می باشد. که هر یک از این علت ها دلایل مختلفی دارند. دلیل بالا زدن آب دستشویی شامل:

 

گرفتگی سیفون

علت بالا آمدن آب چاه توالتمهمترین علت بالا آمدن آب دستشویی، گرفتگی سیفون است. بسیاری از افراد بعد از اینکه از توالت ایرانی و یا فرنگی استفاده می کنند عادت ندارند آن را بالا بکشند و به همین دلیل امکان دارد فضولات درون توالت باقی بماند.

اگر شما تا چندین بار سیفون را نکشید امکان دارد سیفون بگیرد و آب بالا بزند. فضولاتی که در کف سنگ و لوله باقی می ماند امکان دارد روی یکدیگر جمع شود و به صورت فشرده درآیند.

به همین دلیل است که دیگر به راحتی نمی توانید آن را از بین ببرید. در واقع باید بدانید مهمترین دلیل بالا زدن آب توالت گرفتگی سیفون می باشد. که بسیاری از افراد از این موضوع آگاهی ندارند.
برای حل کردن این علت گرفتگی توالت می توانید با پر کردن آفتابه و خالی کردن آن درون چاه مشکل را حلی کنید. ولی باید بدانید این راه حل بیشتر برای زمان هایی است که گرفتگی چندان شدید نباشد.

اگر گرفتگی زیاد باشد باید از دستگاه و فنر لوله بازکنی استفاده کنید، چرا که این دستگاه به خوبی می تواند مشکل گرفتکی و بالا آمدن دستشویی شما را حل کند.

 

گرفتگی لوله فاضلاب

یکی از علل شایع در علت بالا زدن آب توالت که گرفتگی لوله فاضلاب اصلی ساختمان است. بیشتر در مجتمع های این مشکل وجود دارد. اگر این مشکل فقط برای طبقه یا ساختمان شماست پس گرفتگی درون منزل وجود دارد. و برای رفع این مشکل حتماً باید از متخصصین وارد استفاده نمایید. دقت داشته باشید که لوله بازکن ها حرفه ای باشند، در غیر این صورت امکان دارد لوله بازکن های ناشی گرفتگی لوله شما رادچار ترک و یا از یکدیگر باز کنند و در این صورت مشکل شما بیشتر می شود.

 

پر شدن چاه فاضلاب

یکی دیگر از علت بالا زدن آب توالت پر شدن چاه فاضلاب ساختمان است. اگر چاه فاضلاب ساختمان پر شود به احتمال زیاد آب از درون توالت و یا حمام یا کف شورهای پایین ترین طبقه بالا می زند. مشکل بوی بد و بالا زدن آب در این طبقه بیشتر است.
دقت داشته باشید دلیل پر شدن دستشویی در طبقات بالا به هیچ عنوان پر شدن چاه فاضلاب نمی باشد. به هر حال اگر با این مشکل مواجه شدید باید به کسانی که در این زمینه تخصص دارند مراجعه کنید. آنها به خوبی با این امر آشنایی دارند و به درستی می توانند مشکل شما را حل کنند.

 

گرفتگی کاسه توالت

یکی دیگر از علتهای بالا زدن آب دستشویی که بسیار اتفاق می افتد این است که شاید گرفتگی در کاسه توالت