روش استفاده از گیره فاضلاب یا انبر مشکل گشا
آیا روش استفاده از انبر فاضلاب را می دانید؟
گرفتگی فاضلاب رستوران و آشپزخانه و چند راهکار رفع آن
عوامل گرفتگی فاضلاب رستوران و آشپزخانه
نمایش همه

دلیل کندی مکش در لوله فاضلاب چیست؟

دستگاه رفع کندی مکش فاضلاب

دستگاه رفع کندی مکش فاضلاب

مشکل کندشدن مکش آب در لوله های فاضلاب

 

مشکل کندشدن مکش آب در لوله های فاضلابلوله های فاضلاب طوری قرار گرفته اند که ممکن است گرفتگی در آنها پیش بیاید. بسیار مشاهده شده که لوله فاضلاب پس از یک بار باز کردن مجددا گرفته است.

در چنین مواردی لازم است فکری جدی برای حل این مشکل انجام شود. تا دیگر شاهد گرفتگی های پی در پی در لوله های فاضلاب نباشیم.

موضوع این است که چرا لوله فاضلاب در بعضی موارد فاضلاب را به آرامی مکش می کند. و چرا سرعت ورود آب به داخل لوله بسیار پایین است!

این اتفاق معمولا در مورد سینک ظرفشویی و کف شوی ها زیاد رخ می دهد. بعضی اوقات فاضلاب در کفشوی حمام یا سیفون توالت و یا ظرفشویی جمع شده است و آرام آرام پایین می رود.

بطوری که امکان استفاده از آب را سلب می کند. با باز کردن شیر آب ظرفشویی دوباره پر می شود. باید زمان زیادی صرف شود تا آب جمع شده در ظرفشویی به آرامی پایین رود.در این مقاله عوامل ایجاد کندی مکش لوله فاضلاب را باهم مرور می کنیم.

 

عوامل کند شدن مکش فاضلاب

در بعضی اوقات سینک ظرفشویی مانده غذا و برنج، تفاله چای، نان، پوست میوه، روغن و چربی، استخوان و … باعث ایجاد گرفتگی در سینک ظرفشویی می شود. یعنی در سیفون ظرفشویی به دام می افتند. در نتیجه  قسمتی از مسیر عبور آب مسدود می شود و همین امر باعث کاهش جریان ورودی آب به لوله می شود.

در مورد کفشوی حمام می توان به ورود صابون، مو، تیغ، دستمال کاغذی، نوار بهداشتی و … اشاره کرد. اندازه درشت آنها باعث ایجاد گرفتگی می شود. کف شوی حیاط نیز در اثر ورود سنگ، آجر، خاک، برگ درختان، چوب و … دچار گرفتگی یا کاهش سرعت مکش فاضلاب می شود.

اما در مورد گرفتگی توالت تنها عامل ایجاد گرفتگی فضولات باقی مانده در سیفون می باشند. که با نریختن آب در سیفون باقی مانده اند. این فضولات وقتی افزایش می یابند باعث شدت گرفتن گرفتگی لوله می شود. همین عوامل شاهد کندی مکش فاضلاب خواهید بود.

اگر این گرفتگی ها در اولین مشاهده رفع نشوند مسیر عبور آب داخل لوله بیشتر مسدود می شود.  ورود آب به داخل لوله نیز کندتر می شود. به طوری که در نهایت شاهد انسداد کامل لوله فاضلاب خواهید بود. لذا لازم است در اولین مشاهدات به حل مشکل لوله پرداخته و آن را لوله بازکنی نمایید.

 

جلوگیری  از کندی مکش لوله فاضلاب

برای این کار بهتر است قبل از اینکه به فکر لوله بازکنی باشید و اصلا قبل از این که گرفتگی در لوله ها ایجاد شود به فکر پیشگیری باشید. باید قبل از ایجاد گرفتگی از عوامل ایجاد گرفتگی در لوله جلوگیری شود. عواملی وجود دارند که باعث گرفتگی لوله فاضلاب می شوند و با رعایت آنها لوله ها دیگر دچار گرفتگی نمی شوند.

برای این کار می توانید نکات پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب را مطالعه کنید. بطور کلی عامل اصلی گرفتگی لوله های فاضلاب ورود آشغال و اشیاء درشت به داخل لوله است در سیفون ها گرفتگی ایجاد می کنند.

برای رفع گرفتگی لوله دو راه وجود دارد که یکی استفاده از روش های خانگی لوله بازکنی و روش دوم استفاده از روش های حرفه ای است. که باید توسط شرکتهای لوله بازکنی انجام شود.

اگر بخواهید خودتان گرفتگی لوله را باز کنید و هزینه ای صرف این کار نکنید می توانید روش های رفع گرفتگی لوله در خانه را مطالعه کنید. سپس دست بکار شوید. اگر گرفتگی لوله شدید نباشد قطعا خودتان می توانید مشکل را حل کنید و از روشهای خانگی کمک بگیرید.

 

رفع کند بودن مکش لوله های فاضلاب

نحوه رفع گرفتگی لوله فاضلاب چگونه است؟

 

اکنون می خواهیم در مورد مکانیک چگونگی رفع عوامل ایجاد کندی مکش لوله فاضلاب صحبت کنیم. برخی از صاحبان خانه تمایل دارند ابتدا خودشان اقدام به پاکسازی کنند. یا به سادگی می خواهند بفهمند که هنگام فراخوانی یک لوله کش چه چیزی دخیل است.
آنچه شما نیاز خواهید داشت…

قبل از شروع، باید لوازم ذکر شده در زیر را جمع آوری کنید.

گرفتگی های خط اصلی فاضلاب معمولاً به مکش سنگین و یک مار تخلیه طولانی برای رسیدن به منطقه مشکل نیاز دارند. خوشبختانه، می‌توانید یک مار لوله‌کشی حرفه‌ای را از اکثر فروشگاه‌های سخت‌افزار اجاره کنید.

عوامل کند شدن راه فاضلاب

  • دستکش کار ضد آب
  • ش