رعایت نکاتی قبل از خارج کردن اشیا از چاه فاضلاب
رعایت نکاتی قبل از خارج کردن اشیا از چاه فاضلاب
روش های رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی با دستمال کاغذی
گرفتگی فاضلاب توالت با دستمال کاغذی
نمایش همه

راهکار های رفع گرفتگی توالت فرنگی

روش های رفع گرفتگی و بازکردن گرفتگی توالت فرنگی

روش های رفع گرفتگی و بازکردن گرفتگی توالت فرنگی

چگونگی برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی

 

توالت فرنگی بعلت قیمت بالا و پیچ خم زیاد آنها و سیستم پیچیده تری که دارند برخی روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی مختص به خود آن است. مثل استفاده از دستگاه تراکم هوا و یا استفاده از چسب سلفون و دیگر راه های خانگی رفع گرفتگی توالت فرنگی که در ادامه به آن می پردازیم.

 

روش های بازکردن سرویس بهداشتی فرنگی در منزل

یکی از راه های رفع گرفتگی توالت فرنگی که همه در اول به ذهنشان می رسد تماس با لوله بازکن توالت فرنگی است. برای این کار کافی است به سایت های خدماتی مثل سایت خدمات فنی 7000 مراجعه کنید.

لوله بازکنی و بازکردن توالت از جمله کارهایی است که می‌توان آنرا در منزل با روش های خانگی انجام داد. می توانید خودتان لوله بازکن توالت فرنگی منزل خود شوید. در صورت عدم موفقیت و نتیجه گیری دست آخر با شرکت خدمات فنی 7000 تماس بگیرید.

استفاده از روش تلمبه دستی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی در منزل

روش تلمبه دستی

این روش ساده ترین روش بازکردن لوله توالت فرنگی در منازل به شمار می‌رود. هنگام استفاه از این ابزار برای رفع گرفتگی توالت فرنگی مراقب باشید کناره های تلمبه روی توالت به خوبی بچسبد. و هوا از کناره های آن خارج نشود.

استفاده از آب جوش و مواد شوینده

در موقعی که گرفتگی با فضولات صورت می‌گیرد و نیاز به لوله بازکن توالت فرنگی دارید می توانید این کار را انجام دهید. تا باعث شود مواد تشکیل دهنده نرم تر شوند و گرفتگی برطرف شود.

در این مورد باید چند بار این روش بازکردن لوله توالت فرنگی با آب جوش را چند بار تکرار کنید. تا مشکل گرفتگی توالت فرنگی به کلی برطرف شود.

 

بکاربردن محلوله های لوله بازکنی

محلول های لوله بازکنی هم می توانند در مورد گرفتگی چاه توالت راه کار مناسبی باشند. ولی باید دقت کنید که اگر منزل شما قدیمی است از استفاده از این نوع محلول ها و یا هر نوع محلول اسیدی دیگر در آن بپرهیزید. چرا که موجب سوراخ شدن و خوردگی در لوله فاضلاب می‌شوند. لذا از لوله بازکن توالت فرنگی که اسیدی است کمتر استفاده کنید.

بکاربردن محلوله های لوله بازکنی برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی

بکاربردن فنر لوله بازکنی مناسب

شما می‌توانید در صورتی که گرفتگی توالت فرنگی منزلتان شدید است و یا گرفتگی توالت فرنگی با اشیا پیش آمده، این نوع گرفتگی را با استفاده از فنر لوله بازکنی برطرف سازید و از این روش به عنوان یک روش کاربردی و موثر در رفع گرفتگی توالت فرنگی استفاده کنید.

 

استفاده کردن از چسب سلفون

این روش بازکردن توالت فرنگی به این صورت است که روی سنگ توالت را به طور کامل با چسب های محکم 5 سانتی متری می‌پوشانیم. بعد سطح بوجود آمده را فشار می دهیم تا هوا محبوس در زیر چسب، آب موجود در توالت را به پایین هل دهد. در نتیجه گرفتگی توالت فرنگی را برطرف کند.
البته این روش رفع گرفتگی توالت فرنگی برای گرفتگی توالت فرنگی با اشیا مناسب نیست. زیرا فقط گرفتگی های جزئی را برطرف می کند. لذا بهتر است بجای آن با استفاده از تلمبه دستی گرفتگی را رفع کنید.

 

استفاده از چوب لباسی مفتولی یا سیم مفتول

در این روش بازکردن لوله توالت فرنگی، چوب لباسی را باز کرده تا شبیه یک سیم مفتول یک پارچه صاف شود و بعد یک سر آن را زاویه می دهیم و شبیه قلاب می‌کنیم و به آن پارچه می بندیم تا به توالت آسیب نرساند. و وارد توالت فرنگی کرده و مورد نظر را را برطرف می‌کنیم. در این روش تنها یک سیم مفتول می تواند به عنوان لوله بازکن توالت فرنگی عمل کند.

توجه کنید که راه های زیادی برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی درسایت های لوله بازکنی وجود دارند. ولی شما از مطمئن ترین راه برای برطرف کردن این گرفتگی استفاده نمایید. از به کار بردن راه های غیر معقول و نامتعارف بپرهزید. زیرا ممکن است به زیر ساختهای منزل شما آسیب برسانند. یا خسارت مالی زیای را متحمل شوید.

قبل از اقدام به هر کاری، توجه کنید که با استفاده از چه وسایلی می توانید کار را به صورت سریعتر انجام دهید. در استفاه از روش بازکردن لوله توالت فرنگی در منزل اصلا شتاب زده عمل نکنید. چرا که در برخی موارد حتی ممکن است به خودتان آسیب برسانید.