روش های رفع بوی بد فاضلاب دستشویی حمام توالت چاهک آشپزخانه
رفع بوی بد فاضلاب دستشویی حمام و توالت
بهترین روش های خانگی برطرف کردن و رفع بوی بد سینک ظرفشویی
روش های رفع بوی بد سینک ظرفشویی
نمایش همه

رفع بوی بد فاضلاب توالت

روش ها و ترفندهای از بین بردن بوی بد فاضلاب سرویس بهداشتی

روش ها و ترفندهای از بین بردن بوی بد فاضلاب سرویس بهداشتی

روش های برطرف کردن بوی بد سرویس بهداشتی

 

روش های مختلفی برای رفع بوی سرویس بهداشتی و توالت وجود دارد. اگر طبق بررسی های خود متوجه شدید بوی بدی که در خانه می پیچد از توالت منزل تان است پس مشکل یا تأسیساتی است. پیشنهاد می کنیم خود به این مسأله نپردازید. اجازه دهید کارشناسان فنی ما مشکل را دقیق شناسایی، بررسی و برطرف کنند.

 

دلایل بوی ناشی از بوی توالت

 

خرابی سیفون سرویس بهداشتی

دلایل بوی بد سرویس بهداشتی و خراب بودن سیفون توالتیکی از اصلی‌ترین دلایل بوی بد سرویس بهداشتی، خراب بودن سیفون است. فلاش تانک با نگه داشتن مقداری آب در مخزن منحنی شکل، مانع از بازگشت گازهای سمی فاضلاب به داخل لوله و ساختمان می‌شود.

در نتیجه، هنگامی که با بوی بد سرویس بهداشتی روبرو شدید، ابتدا به سراغ سیفون سرویس بهداشتی بروید.

زیرا، مشکلات زیادی مانند نشتی سیفون و یا سست شدن اتصالات آن، می‌تواند باعث خرابی فلاش تانک و پخش شدن بوی بد در فضا ‌شود.

 

وجود مشکل در لوله ونت

برای رفع بوی سرویس بهداشتی و توالت باید دانست: سیستم لوله‌کشی فاضلاب دارای هواکش است که با مکش معکوس هوا به دفع گازهای آلوده و هدایت آن‌ها به خارج از ساختمان کمک می‌کند. در نتیجه، انسداد لوله ونت یا هواکش فاضلاب، گازهای سمی مجددا از چاه فاضلاب به داخل ساختمان برمی‌گردد.

 

مسدود شدن چاه فاضلاب

در اکثر موارد، علت بوی بد سرویس بهداشتی به دلیل مسدود بودن چاه فاضلاب توسط اجسام خارجی است. در چنین حالتی، مواد جامد یا مایع درون چاه فاضلاب به سمت لوله‌های فاضلاب هدایت نمی‌شوند و باعث ایجاد بوی بد در ساختمان می‌شود. در این مورد، جریانات فاضلاب کند می‌شوند و ساکنین ساختمان قادر به تشخیص این مشکل خواهند بود.

 

نشتی لوله فاضلاب در ساختمان

در برخی مواقع، نشتی لوله‌های فاضلاب در سرویس بهداشتی، باعث خروج گازهای آلوده از چاه فاضلاب می‌شود. این مشکل معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که لوله‌ها فرسوده شده باشند.

اگر مساله تاسیسات ساختمان نباشد پس به توصیه های زیر توجه کنید:

 

قبل از هر بار استفاده از توالت، سیفون بکشید

شاید لازم باشد چندین بار این عمل را تکرار کنید. تاجایی که مطمئن شوید به جز آب تمیز و زلال چیز دیگری دیده نمی شود. این مورد را برای همه اعضای خانواده به خصوص کودکانتان آموزش دهید. یا اگر خردسال است خودتان این مساله را مدیریت کنید. با این راهکار ممکن است است مصرف بیش از حد آب آزار دهنده باشد، اما چاره ای نیست.

 

استفاده از خوشبو کننده های هوا

مورد دیگر استفاده از خوشبوکننده های مخصوص توالت است. بهتر است شمع های خوشبو کننده یا محصولاتی که از خود بوی خوبی تراوش می کنند در توالت قرار دهید. بعد از هر بار استفاده از توالت برای رفع بوی بد از اسپری خوشبو کننده استفاده کنید.

 

بررسی سیستم تهویه توالت

استفاده از محلول های کننده و تمیز کننده برای رفع بوی بد سرویس بهداشتیسیستم تهویه توالت را همیشه چک کنید که به درستی کار کند. امیدواریم این سیستم به گونه ای طراحی شده باشد که هوا را به درستی منتقل کند. مجددا توصیه می کنیم مسائل فنی و تخصصی را خود بررسی نکنید و آن را به عهده کارشناسان مربوطه بگذارید. چون ممکن است برای برطرف کردن مشکل، آن را بد تر کنید و هزینه ی بیشتری را متحمل شوید.

 

دفع زباله های انباشته در توالت

لطفاً این کار را روزانه انجام دهید. همانطور که خودتان بهتر می دانید انباشتگی موارد دور ریختنی هرچه زودتر انجام شود بهتر است چون نه تنها باعث بوی بد می شوند چه بسا باعث جمع آوری حشرات موذی یا آلودگی باکتریایی یا قارچی شوند که خود به نوبه خود ممکن است سبب بیماری یا مشکلات بیشتر شوند.

 

استفاده از محلول های کننده و تمیز کننده

برای رفع آلودگی ها و تمیز کردن توالت حداقل هر یک ماه یک بار این کار را انجام دهید. البته مدت زمان استفاده بستگی به شرایط منزل و بطور کلی بهداشت اعضای خانواده دارد. گاهی اوقات این زمان کمتر یا حتی بیشتر می شود. برای تمیز کردن توالت، توصیه می کنیم از کاشی دیوارها و درب توالت غافل نشوید. بنابراین کنترل پاکیزگی و جرم توالت مورد دیگری است که شما را از بوی بد فاضلاب منزل تان خلاص می کند.