چرا آب فاضلاب توالت و دستشویی بالا می زند
دلایل گرفتگی لوله دستشویی و توالت
روش ها و ترفندهای از بین بردن بوی بد فاضلاب سرویس بهداشتی
رفع بوی بد فاضلاب توالت
نمایش همه

رفع بوی بد فاضلاب دستشویی حمام و توالت

روش های رفع بوی بد فاضلاب دستشویی حمام توالت چاهک آشپزخانه

روش های رفع بوی بد فاضلاب دستشویی حمام توالت چاهک آشپزخانه

چگونه بوی بد فاضلاب دستشویی، حمام، توالت و چاهک آشپزخانه را از بین ببریم

 

قبل از هر چیز باید بدانیم علل بوی بد چاه فاضلاب ناشی از چیست. و روش رفع بوی بد فاضلاب  خانگی کدامند. گازهایی که در فاضلاب به وسیله فعل و انفعالات شیمیایی تولید می شوند. رایج ترین آنها سولفید هیدروژن است که دارای بوی بسیار بد و زننده ای هستند. گاها در اثر نقص سیستم لوله کشی فاضلاب و یا عوامل دیگر از دریچه های فاضلاب خارج می شوند.

بوی فاضلاب می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث سر درد، خواب آلودگی، بی حالی، حالت تهوع، استفراغ، تحریک چشم‌ها و سیستم تنفسی شود. بنابر این باید فوری در جهت رفع بوی بد فاضلاب اقدام شود.

در بعضی از موارد علت بوی بد فاضلاب می تواند از گرفتگی لوله های فاضلاب باشد. یا مرگ جانوران کوچک مانند موش داخل سیستم لوله کشی فاضلاب باشد. به هر حال ابتدا باید علت نشت بو به داخل خانه مشخص شود و سپس برای رفع بوی بد فاضلاب اقدام شود.

 

علت های اصلی نشت بوی بد فاضلاب در خانه

چگونه بوی بد فاضلاب دستشویی، حمام، توالت و چاهک آشپزخانه را از بین ببریمبوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز سمی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل منزل است. این بو می تواند دائمی باشد و یا فقط در زمانهای مختلفی به مشام برسد. می تواند بسیار غلیظ باشد و یا بوی رقیقی داشته باشد.

این بو می تواند بویی شبیه بوی تخم مرغ گندیده یا ماهی یا لاشه گندیده داشته باشد. می تواند در آشپزخانه، توالت، حمام و یا هرجای دیگر از ساختمان به مشام برسد.

در سیستم فاضلاب اصولا بعد از هر ورودی یک لوله به شکل حرف U انگلیسی نصب می شود. در این لوله یو شکل، همواره مقداری آب داخل آن وجود دارد و باعث می شود بوی داخل فاضلاب به بیرون نشت نکند. در بسیاری از موارد مشکل بوی بد فاضلاب به دلیل نقص در همین سیستم به وجود می آید.

در کل می توان گفت گرفتگی لوله ها، بازگشت یا ماندن فاضلاب در داخل لوله کشی، نشت لوله های فاضلاب، شیب نامناسب لوله ها می باشد. این عوامل همگی باعث ایجاد بوی بد فاضلاب می شوند. تنها راه رفع آن، آشنایی با سیستم فاضلاب شهر ، تشخیص منبع بو و ارائه راهکار مناسب است.

 

روش های رفع بو فاضلاب خانگی

  • روش های رفع بوی بد فاضلاب خانگییک کاسه آب بردارید و ۲۰۰ میلی لیتر سرکه و ۱۰۰ گرم جوش شیرین به آن اضافه کنید. کمی آن را هم بزنید و در چاهک فاضلاب خالی کنید. این مخلوط در مجرای فاضلاب واکنش شیمیایی انجام می دهد و باعث جدا شدن جرم از لوله می شود. پس از ۲۰ دقیقه یک یا دو لیتر آب جوش روی آن بریزید تا جرمها و چربی ها را شسته و ببرد.
  • آب لیمو و جوش شیرین را به مقدار یک پیمانه آماده کنید، این دو را در یک کاسه ریخته و با هم حل کنید، سپس آن را به داخل لوله فاضلاب بریزید. پس از گذشت زمان کمی شیر آب سرد را باز کنید و اجازه دهید تا مقدار کمی آب به داخل چاه جریان یابد، این روش را چندین بار انجام دهید.
  • لیمو و نمک و یخ را به داخل فاضلاب بریزید تا پس مانده های مواد غذایی را از هم جدا و بوی بد آن را از بین ببرد. این روش را باید چندین بار تکرار کنید.
  • قالب های یخ را با سرکه پر کنید. یک لیموترش را برش زده و تکه ای از آن را در هر قالب یخ قرار دهید. اجازه دهید این ترکیب یخ بزند. سپس آنها را در یک کیسه در فریزر نگهداری کنید. مدت چند روز، چند عدد از آن ها را در سیستم فاضلاب ریخته و آب سرد را روی آن ها باز بگذارید تا خرد شوند.

روش های دیگری نیز در اینترنت و شبکه های اجتماعی برای از بین بردن بوی بد فاضلاب آمده است. در حالی که هیچکدام تایید نشده اند. اما به روش های خانگی معروفند. رفع بوی بد چاهک باید توسط متخصص، به روشهای اصولی و بعد از ریشه یابی انجام شود. تا یکبار برای همیشه ریشه کن شود.

 

کمک گرفتن از شرکت های خدمات لوله بازکنی

ما در شرکت خدمات فنی 7000 می توانیم یکبار برای همیشه بوی بد فاضلاب چاهک آشپزخانه، حمام و توالت منزل شما را به صورت تضمینی و با هزینه کم از بین ببریم.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید از طریق شماره های زیر با همکاران و کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

لوله بازکنی شبانه روزی  09128112070
لوله بازکنی شمال تهران 22073674-021
لوله بازکنی غرب تهران 66184102-021
لوله بازکنی غرب تهران 66259309-021
لوله بازکنی مرکز تهران 88017361-021
لوله بازکنی مرکز تهران 66184102-021
لوله بازکنی شرق تهران 77243200-021
لوله بازکنی شرق تهران 77694000-021
لوله بازکنی جنوب تهران 55031600-021