آشنایی با چگونگی تعمیر سرویس بهداشتی توالت فرنگی
چگونگی تعمیر سرویس توالت فرنگی
اشیا قیمتی در چاه فاضلاب
درآوردن اشیاء قیمتی از توالت و فاضلاب
نمایش همه

رفع مشکل گرفتگی توالت فرنگی در منزل

تکنیک ها و راهکارهایی برای بازکردن و رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی

تکنیک ها و راهکارهایی برای بازکردن و رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی

راهکارهایی برای رفع گرفتگی و انسداد دستشویی فرنگی در منزل

 

گرفتگی توالت فرنگی از مشکلاتی که ممکن است برای هرکسی در منازل اتفاق بیتفد. این مشکل گرچه شاید در ابتدا خیلی بزرگ به نظر نرسد. اما پس از گذشت چند ساعت ممکن است مشکلات عدیده ای را به همراه داشته باشد.
از جمله این مشکلات می توان به مواردی از قبیل بوی بد فاضلاب، بالا زدن آب از چاه توالت، و درنهایت کثیف شدن منزل اشاره نمود.

علت گرفتگی توالت فرنگی ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل گرفتگی دستشویی فرنگی و نیز راه کارهایی برای رفع آن، آشنا نماییم.

 

علل مختلف گرفتگی توالت فرنگی

دلایل گرفتگی چاه دستشویی فرنگی می توانند علل مختلفی از قبلی مدفوع، افتادن دستمال کاغدی و دستمال توالت، موی بلند، روغن و چربی، ریختن مصالح ساختمانی مانند سیمان، دوغاب و یا قیر، رسوبات چاه، افتادن پلاستیک، افتادن اشیا مانند انگشتر، ساعت، گوشی موبایل و یا حتی نوار بهداشتی باشد.

رفع گرفتگی توالت فرنگی با روش های مختلف

گرفتگی توالت با مدفوع

رفع گرفتگی توالت فرنگی بخاطر مدفوع گرفته شدهاستفاده از فنر لوله بازکنی روشی مناسب برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع است. اما از آنجایی که افراد این وسیله را در منزل در اختیار ندارند، می توانند خود فنر بدون دستگاه را تهیه نمایند.

علاوه بر خود فنر به تنهایی، که فقط و فقط یک فنر عادی از جنس فلز می باشد، فنرهای دستی لوله بازکنی هم در بازار موجود است. برای این کارکافی است چند بار فنر را داخل سیفون بچرخانید.

گرفتگی دستشویی فرنگی به این دلیل اتفاق می افتد که زمان تخلیه فاضلاب ، مقداری آب داخل سیفون باقی می ماند. اگر در آن هنگام سیفون (فلاش تانک) را نکشید، تا هیچگونه آبی داخل توالت فرنگی نریزد، مواد ته نشین می شوند و سبب ایجاد رسول و گرفتگی توالت فرنگی می شوند.

دلیل دیگر گرفتگی با مدفوع کم بودن یا کم شدن قطر لوله فاضلاب آن به دلیل ایجاد رسوب می باشد. در این حالت ، باید از سرویسکاران لوله بازکنی کمک بگیرید و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

 

 

 

گرفتن لوله فاضلاب توالت فرنگی با دستمال کاغذی

رفع گرفتی توالت فرنگی که با دستمال توالت گرفته شدهاین موضوع زیاد اتفاق می افتد. بهترین روش برای باز کردن آن و رفع گرفتگی توالت فرنگی در منزل، استفاده از فنر برقی و فنر زدن می باشد. اما می توان از مایع شوینده (مایع ظرفشویی و مایع دستشویی) نیز استفاده نمود.
برای این منظور می توان مقداری مایع شوینده را داخل فرنگی ریخته و سیفون را بکشید. اگر آب پایین رفت که گرفتگی باز شده است اما اگر نرفت، می توان چند بار دیگه این کار را انجام داد.

 

 

 

ساختن قلاب آهنی با آویز لباس

برای این منظور می توانید از یک آویر لباس برای رفع گرفتگی دستشویی فرنگی استفاده نمایید. به این صورت که تمام خمیدگی های آن را صاف کنید. بعد سر یا ته آن را کمی خم کنید تا شبیه قلاب شود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کاسه توالت،روی قلاب یه تکه پارچه کوچک ببنید.
سپس آن را وارد لوله تخلیه نمایید. این کار شبیه قلاب ماهیگیری می ماند. به این معنی که باید هر چیزی که داخل لوله است همانند مو، لجن و یا اشیا را با آن قلاب بیرون بکشید.