آشنایی با کول گذاری چاه و چگونگی انجام آن
کول گذاری چاه چیست
خدمات تخلیه چاه فاضلاب فوری با تانکر پیشرفته
خدمات تخلیه چاه فوری
نمایش همه

لایروبی چاه و کف تراشی

لایروبی چاه فاضلاب و عملکرد و مزایای آن

لایروبی چاه فاضلاب و عملکرد و مزایای آن

لایروبی چاه فاضلاب چیست و چگونه انجام می شود

 

لایروبی چاه فاضلاب یا لایه روبی چاه به عملی گفته می شود که طی آن مواد جامد و زائد درون چاه ها و سپتیک یا منهول ها خارج می کنند.
این مواد از قبیل مواد جامد مانند چربی های مواد غذایی آشپزخانه ها و مو، مواد پلاستیکی ، چربی ها که در انباری چاه که حفر چاه صورت گرفته به مدت طولانی مانده و به مرور زمان سفت و فشرده می شوند. سپس مانند یک لایه عمل می کنند و مانع از نفوذ آب به زمین می شوند و باعث پر شدن سریع چاه فاضلاب می شوند.

لایروبی چاه فاضلاب چیست و چگونه انجام می شوددر حقیقت لایروبی چاه فاضلاب یعنی عملیاتی که طی آن اجسام ، گل و لای و لجن از مجرای گذر مایعات، اعم از آب یا فاضلاب، خارج می گردد. پاک سازی مجاری و بستر های آب و فاضلاب، برای حفظ سلامتی و تجدید منابع زیست محیطی و حتی مصارف ساخت و ساز، مهم است.

لایروبی کانال فاضلاب در شهر ها به حفظ پاکی هوا و زندگی سالم شهروندان، کمک موثری می کند. هزینه لایروبی چاه فاضلاب و لایروبی چاه فاضلاب ساختمان ها، برای دفع درست فاضلاب و جلوگیری از بوی بد و تجمع حشرات و موش ها، باید توسط افراد کاربلد، به صورت منظم انجام شود.

 

روش کار

روش کار به این صورت است که پس از تخلیه کامل چاه کارگر لایروب وارد چاه می شود و اقدام به تراشیدن لایه های اضافی دیواره چاه می کند. کارگر این کار را تا تمام شدن لایه های اضافی انجامی می دهد. زمانی لایه های اضافی و ضائد تمام می شوند که لایه خاک در دیواره چاه نمایان شود.

این کار به سرعت انجام می شود. کارگر لایروب به دلیل تجربه و سرعت عمل در انجام کار به سرعت کار لایروبی را به پایان خواهد رساند. برای تراشیدن لایه های اضافی هم می توان از ابزار دستی یا ابزار مکانیکی استفاده کرد.

اگر امکا