آشنایی با کول گذاری چاه و چگونگی انجام آن
کول گذاری چاه چیست
خدمات تخلیه چاه فاضلاب فوری با تانکر پیشرفته
خدمات تخلیه چاه فوری
نمایش همه

لایروبی چاه و کف تراشی

لایروبی چاه فاضلاب و عملکرد و مزایای آن

لایروبی چاه فاضلاب و عملکرد و مزایای آن

لایروبی چاه فاضلاب چیست و چگونه انجام می شود

 

لایروبی چاه فاضلاب یا لایه روبی چاه به عملی گفته می شود که طی آن مواد جامد و زائد درون چاه ها و سپتیک یا منهول ها خارج می کنند.
این مواد از قبیل مواد جامد مانند چربی های مواد غذایی آشپزخانه ها و مو، مواد پلاستیکی ، چربی ها که در انباری چاه که حفر چاه صورت گرفته به مدت طولانی مانده و به مرور زمان سفت و فشرده می شوند. سپس مانند یک لایه عمل می کنند و مانع از نفوذ آب به زمین می شوند و باعث پر شدن سریع چاه فاضلاب می شوند.

لایروبی چاه فاضلاب چیست و چگونه انجام می شوددر حقیقت لایروبی چاه فاضلاب یعنی عملیاتی که طی آن اجسام ، گل و لای و لجن از مجرای گذر مایعات، اعم از آب یا فاضلاب، خارج می گردد. پاک سازی مجاری و بستر های آب و فاضلاب، برای حفظ سلامتی و تجدید منابع زیست محیطی و حتی مصارف ساخت و ساز، مهم است.

لایروبی کانال فاضلاب در شهر ها به حفظ پاکی هوا و زندگی سالم شهروندان، کمک موثری می کند. هزینه لایروبی چاه فاضلاب و لایروبی چاه فاضلاب ساختمان ها، برای دفع درست فاضلاب و جلوگیری از بوی بد و تجمع حشرات و موش ها، باید توسط افراد کاربلد، به صورت منظم انجام شود.

 

روش کار

روش کار به این صورت است که پس از تخلیه کامل چاه کارگر لایروب وارد چاه می شود و اقدام به تراشیدن لایه های اضافی دیواره چاه می کند. کارگر این کار را تا تمام شدن لایه های اضافی انجامی می دهد. زمانی لایه های اضافی و ضائد تمام می شوند که لایه خاک در دیواره چاه نمایان شود.

این کار به سرعت انجام می شود. کارگر لایروب به دلیل تجربه و سرعت عمل در انجام کار به سرعت کار لایروبی را به پایان خواهد رساند. برای تراشیدن لایه های اضافی هم می توان از ابزار دستی یا ابزار مکانیکی استفاده کرد.

اگر امکان استفاده از ابزار مکانیکی وجود داشته باشد می توان به راحتی و با سرعت تمام لایه های اضافی را تراشید و چاه را نوسازی کرد.

 

مزایای لایروبی چاه

لایه های زائد نفس چاه را می گیرند و چاه را خفه می کنند. مزیت اصلی لایروبی چاه زنده کردن چاه است. با لایروبی، چاه فاضلاب می تواند دوباره نفس بکشد و فاضلاب را به خوبی جذب کند.

دیگر مزیت لایروبی چاه ایجاد کارایی مناسب برای چاه است. با وجود لایه های اضافی در دیواره چاه، کارکرد مناسب از چاه سلب شده بود و چاه نمی توانست به خوبی کار کند. اما با لایروبی چاه دیگر این حالت وجود ندارد. پس از لایروبی چاه به راحتی کار خود را انجام می دهد و آب و فاضلاب را جذب می کند.

معنی واقعی زنده شدن چاه نیز برگرفته از همین موضوع است. ما با لایروبی چاه آن را زنده می کنیم.

لایروبی می توان فواید دیگری نیز داشته باشد. فوایدی مانند جلوگیری از پرشدن سریع چاه، جلوگیری از ریزش ساختمان، جلوگیری از ایجاد نم در کف ساختمان و فواید دیگر که هر یک تاثیر بسزایی در ساختمان دارند.

 

تاثیر لایه روبی در کارکرد چاه

لایروبی چاه تاثیر زیادی بر عملکرد آن دارد. چاه پس از لایروبی به مانند چاهی نو کار می کند. لایروبی چاه مانند این است که چاه را از نو حفر کرده باشند. علت اصلی لایروبی چاه افزایش کاریی آن است. با وجود لایه های اضافی در سطوح چاه، کارکرد آن با مشکل مواجه می شود.

با لایروبی آن و از بین بردن لایه های اضافی روی سطوح آن این مشکل از بین خواهد رفت و چاه دوباره کارکرد سابق خود را خواهد داشت. لایروبی چاه تاثیر زیادی در کارکرد و عملکرد چاه دارد.

با یک بار لایروبی چاه می توان از چند بار تخلیه چاه جلوگیری کرد. لایروبی چاه باعث کاهش دوره های تخلیه چاه می شود. حتی تا چندید سال از پر شدن چاه و نیاز به تخلیه چاه جلوگیری می کند.

 

برآورد هزینه لایه روبی چاه فاضلاب

هزینه لایروبی چاه فاضلاب و اینکه به حجم و مقدار لجن و نیز و نوع لجن که باید لایروبی شود و چند مورد دیگر بستگی دارد. به عبارتی قیمت لایروبی چاه پس از بررسی و کارشناسی در محل به طور کاملا دقیق تعیین می گردد.
در حالت کلی قیمت لایروبی چاه فاضلاب ساختمانی با قیمت لایروبی چاه فاضلاب صنعتی متفاوت است. ابزار الات و تجهیزات لازم برای لایروبی و رسوب زدایی انواع فاضلاب و رسوبات متفاوت می باشد.
تجهیزات، حجم فاضلاب و رسوبات بر پایه یک قیمت واحد تعیین می گردد و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. تحلیل فرایند و ریز هزینه برای مشتریان می تواند انها را از سردرگمی ها نجات دهد.