خطرات استفاده از جوهر نمک برای لوله بازکنی و رفع انسداد لوله فاضلاب
خطرات استفاده از جوهر نمک برای رفع گرفتگی لوله ها
نمایش همه

لوله بازکنی با دستگاه واتر جت

استفاده از دستگاه واتر جت برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب

استفاده از دستگاه واتر جت برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب

دستگاه واتر جت و کاربرد آن در لوله بازکنی

 

شرکت های لوله بازکنی از دستگاه های متنوعی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده می کنند. استفاده از این دستگاه ها سرعت رفع گرفتگی لوله فاضلاب کاهش داده است. علاوه بر این، رفع گرفتگی لوله فاضلاب با کمترین تخریب در سازه انجام می شود. دستگاه واتر جت یکی از این نوع ابزارهای پیشرفته جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب به شمار می رود.

 

دستگاه واترجت چگونه به بازشدن لوله های فاضلاب کمک می کند

دستگاه واترجت چگونه به بازشدن لوله های فاضلاب کمک می کنداین دستگاه شامل یک شلنگ آب است که قادر به تحمل فشار بسیار زیاد آب است. به یک پمپ متصل می شود که می تواند آب را تحت فشار بسیار زیادی به بیرون هدایت کند.
جهت استفاده از آن، ابتدا باید دهانه تمامی لوله های آب را با درپوش و یا پارچه بپوشانید. سپس دهانه شلنگ دستگاه را درون لوله مسدود شده قرار داده و فشار آب را تنظیم کنید.

اهرم آزاد سازی آب را فشار دهید و بصورت دایره وار داخل لوله حرکت دهید. فشار زیاد آب در این حالت مانند یک چاقو تیز عمل کرده و چربی، رسوبات چسبیده به دیواره لوله فاضلاب را آزاد می کند.

 

کاربرد و موارد استفاده واترجت

  • جهت رفع گرفتگی های شدید لوله فاضلاب.
  • بسیار کار آمد برای رفع گرفتگی خطوط لوله فاضلاب طولانی.
  • قابل استفاده برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب در ساختمان های مسکونی و تجاری.
  • در برخی موارد فشار خروج آب از این دستگاه را بقدری بالا می برند که می تواند فلزاتی مانند آلومینیوم را بخوبی برش دهد.
  • برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب، که بر اثر جرم و چربی گرفته شده استفاده می شود.
  • دارای قابلیت تنظیم حجم و فشار آب در محدوده 1000 psi 5000-psi
  • رفع گرفتگی لوله فاضلاب بدون تخریب و حفاری در سازه ها.
  • بطور مثال در تعمیرگاه ها به علت استفاده از مواد روغنی و یا رستوران ها که شستشو ظروف بسیار بیشتر از منزل است، همچنین تخلیه روغن باقی مانده در ظروف در لوله فاضلاب، دلیل اصلی اکثر گرفتگی های لوله فاضلاب در این مکان ها می باشد و جرم و چربی ناشی از شستشو در دیواره لوله فاضلاب نشسته و باعث کاهش سرعت خروج آب از لوله می شود.
  • این دستگاه لوله بازکن فقط از قدرت آب برای پاکسازی و رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده می کند. بنابراین این یک دستگاه تمیز کننده زیست محیطی است زیرا در این روش از هیچ نوع مواد شیمیایی جهت پاکسازی و رفع گرفتگی لوله مسدود شده استفاده نمی شود.

 

نحوه استفاده از دستگاه واتر جت لوله بازکنی

نحوه استفاده از دستگاه واترجت لوله بازکنیپیش از استفاده از آن برای لوله بازکنی باید با دوربین مخصوص داخل لوله را بررسی نمود. تا مشخص شود آیا لوله دچار گرفتگی شده و یا ترکیده است یا خیر. علاوه بر این، پس از استفاده از این دستگاه برای اطمینان خاطر از رفع گرفتگی لوله فاضلاب مجددا از دوربین استفاده می کنیم.

این دستگاه ها قادر به کار با فشار تا 20،000 psi می باشند. اما اگر که با فشار آب بالاتر از 5000 psi باشد، به اندازه کافی قدرتمند است تا بتواند باعث تخریب لوله فاضلاب شود.

چنانچه تجریه کافی کار با دستگاه واترجت را ندارید از لوله بازکن با تجربه کمک بگیرید. زیرا اگر محدوده فشار آب لازم جهت رفع گرفتگی لوله را ندانید باعث بوجود آمدن مشکلات بزرگتر مانند بریدگی و یا شکستگی لوله فاضلاب با فشار آب می شوید.

نازل مخصوص باز کردن لوله به شکلی طراحی شده است که علاوه بر پاشش آب به سمت جلو، دارای پاشش آب به سمت عقب هم می باشد. نیروی حاصل از پاشش آب به سمت عقب نیروی پیشران لازم را برای حرکت شیلنگ درون لوله را فراهم می نماید. با استفاده از این روش برای لوله بازکنی رسوبات و چربی از جداره لوله به صورت کامل تخلیه خواهند شد.
برای لوله های با قطر بزرگ تر نازل های تخصصی دیگری طراحی و تولید شده است که شستشوی سریع، دقیق، ایمن و باکیفیت لوله و کانال را ممکن می سازد.