درآوردن گوشی از چاه توالت بصورت تضمینی
درآوردن گوشی از چاه توالت
روش های شناسایی شرکت های مجاز لوله بازکنی از لوله بازکن های غیرمجاز
تشخیص شرکت لوله بازکنی مجاز از کلاهبردارها
نمایش همه

مقایسه لوله بازکنی با فنر و پمپ تراکم هوا

مقایسه لوله بازکنی با فنر و پمپ تراکم هوا

مقایسه لوله بازکنی با فنر و پمپ تراکم هوا

تفاوت لوله بازکنی با دستگاه پمپ تراکم هوا و لوله بازکنی با فنر

 

تفاوت لوله بازکنی با فنر و پمپ تراکم هوا در قیمت و نحوه استفاده از انها می باشد. هر کدام از آنها با توجه به شرایط و نوع گرفتگی لوله های فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. اما در این میان، مهارت لوله بازکن برای تشخیص شرایط استفاده بسیار مهم و حیاتی است.

دو دستگاه لوله بازکنی فنر و پمپ تراکم هوا مهمترین ابزار کاربردی در زمینه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه می باشند. هر کدام ساختار و طراحی منحصر به فرد خود را دارند.
هنگامی که برای رفع و برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب، با یک شرکت لوله بازکنی معتبر تماس می گیرید، همان ابتدا پس از شرح پروسه از شما اطلاعات اولیه در زمینه شدت و نوع گرفتگی سوال خواهد شد. تا لوله بازکن به همراه ابزار موثر به محل اعزام شوند.
به این نکته توجه داشته باشید خدمات لوله بازکنی جهت رفع گرفتگی صد در صدی لوله فاضلاب در انواع مختلف ان صورت می گیرد. این فرایند یک مکانیزم فنی بر پایه جمع اوری اطلاعات و ارزیابی اولیه، برنامه ریزی و مدیریت جز به جز مراحل انجام کار است.
گرفتگی و سد شدن مسیر عبور فاضلاب معضلی است امکان وقوع ان در شبکه فاضلاب هر ساختمانی وجود دارد. اما اینکه چه نوع ابزار و روشی برای رفع انها موثر نیاز است به تجربه و مهارت بالایی دارد تا موثر ترین ابزار به کار گرفته شود.

 

دستگاه لوله بازکنی با فنر

دستگاه لوله بازکنی با فنرابتدا فنر به روش های مختلف به صورت دستی وارد لوله های فاضلاب می شد. سپس با تکان دادن ان مسیر عبور فاضلاب در موارد سطحی گرفتگی ها رفع می شدند. اما در برخی موارد ممکن بود که فنر درون لوله پیچ و تاب خورده و گیر کند و به سختی از آنها خارج شوند.
به عنوان مثال در موارد گرفتگی لوله حمام و ظرفشویی که به علت ورود مو ، خاک، چربی و اجرامی که با انباشته شدن درون لوله سبب ایجاد گرفتگی های ارامی درون انها می شوند و فاضلاب به کندی عبور می کند. در این مواقع استفاده از فنرهای دستی نیز می تواند گرفتگی ها را از میان بردارد.
دستگاه لوله بازکنی فنر ابزاری برای افزایش چشمگیر حرکت ارتعاشی و دورانی فنرها درون لوله فاضلاب است. تا بتوان جرم های سخت و سفت شده را از میان برداشت. همچنین با دوران معکوس خارج کردن ان از لوله ها اسان تر شده است.
ابزار کاربردی یک شرکت لوله بازکنی مجاز و معتبر استفاده از دستگاه لوله بازکنی با فنر می باشد. که بسیاری به ان فنر برقی یا لوله بازکن برقی نیز می گویند و اولین دستگاه صنعتی تولید شده برای این حوزه محسوب می شود.

 

دستگاه دریل برقی

دریل برقی نیز ابزاری بود که برای لوله بازکنی فنر مورد استفاده قرار می گرفت اما به دلیل اینکه خطراتی که در حین استفاده برای افراد لوله بازکن داشت زیاد مورد استقبال قرار نگرفت و به زودی دستگاه های پیشرفته و ایمن جایگزین انها شد.
اکنون شاهد ورود دستگاه لوله بازکنی با فنر پیشرفته و مدرن به این عرصه هستیم که کارایی و قدرت بالایی برای رفع گرفتگی ها دارند و همچنین نکات ایمنی در انها نیز لحاظ شده است تا فنی کاران با ارامش خاطر مشغول به کار شوند.

 

روش کار با فنر لوله بازکنی

روش کار با دستگاه لوله بازکنی فنر متناسب با سختی و نوع گرفتگی طرز استفاده ان نیز تغییر خواهد نمود. اما یک روش کار کلی برای انها وجود دارد. ریزه کاری های فنی و نحوه حل مسائل جزئی به مهارت و تجربه لوله بازکن بستگی دارد.
لوله بازکن پس از حضور در محل و ارزیابی اولیه از شدت گرفتگی ابتدا فنر معمولی را از درون دریچه مخصوص عبور می دهد. سپس ان را با خم کردن وارد لوله فاضلاب می کنند.
بعد توسط دکمه تعبیه شده روی دستگاه قدرت دوران و جهت ان را تعیین می نمایند. که یک حالت ان رو به جلو می باشد. این حرکت تا محل گرفتگی برای لایروبی لوله ادامه می یابد.
از دکمه دوران معکوس برای رفع گیر و بازگشت فنر و خارج کردن ان استفاده می شود. تا از قلاب شدن فنر و خم و شکست شدن ان جلو گیری شود.
حرکت دورانی و ارتعاشی فنر به واسطه اهرمی مخصوص و سه نظام تعبیه شده درون ان به فنر ها منتقل می شود. چون می تواند هر گونه جرم و کثیفی را از میان بردارد.

 

چه موقع از فنر فولادی استفاده می شود؟

در مواردی که فنر معمولی چاره ساز نباشد، از فنر های فولادی و متراژ بالا برای رفع ان استفاده خواهد شد. زیرا هر چی فنر ضخیم تر باشد نیروی وارده نیز بیشتر می شود.
مرحله پایانی تست عبور فاضلاب و شستشو و رفع بوی بد فاضلاب با استفاده از شوینده ها می باشد. تا عمل لایروبی لوله از جرم و چربی صورت گیرد.

لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا

 

لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا

لوله بازکنی با دستگاه پمپ تراکم هوا بعد از دستگاه فنر بسیار پرکاربرد می باشد. این دستگاه مورد استفاده بسیاری از شرکت های لوله بازکنی قرار می گیرد. ساز و کار متفاوت تری برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب دارد.
هوای دمیده شده درون لوله باعث رفع گرفتگی می شود. لوله بازکن باید تمامی نکات مورد نیاز جهت اعمال فشار صد در صدی هوا به درون لوله فاضلاب را مد نظر داشته باشد و از هدر رفت ان جلوگیری کند.
این دستگاه همانند دستگاه فنر قابلیت حمل اسان و جابجایی را دارد. دارای قابلیت تنطیم فشار می باشد. برای رفع انواع گرفتگی مناسب می باشد و زمانی استفاده از ان