آشنایی روش های تمیز کردن و برق انداختن توالت و حمام با مواد طبیعی
بهترین روش تمیز کردن توالت و حمام
نمایش همه

نکاتی که باید در مورد نصب توالت ایرانی بدانیم

راهنمای نصب توالت ایرانی

راهنمای نصب توالت ایرانی

اصول مهم در نصب انواع توالت ایرانی

 

از گذشته های دور استفاده از سرویس بهداشتی و توالت در بیشتر فرهنگ های باستانی مرسوم بوده و هر قوم و سرزمینی با استفاده از فرهنگ خاص خود، برای رفع این نیاز اساسی اقدام می کردند. اگر قصد ساخت یک توالت دارید شاید بخواهید روش نصب سنگ توالت ایرانی را بیاموزید و بدانید چطور باید سنگ توالت ایرانی را نصب کرد. اگر اینطور است و می خواهید نصب سنگ توالت را آموزش ببینید، بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید چون ما در این مطلب روش نصب توالت ایرانی را برای شما توضیح داده ایم.

 

نکات فنی نصب کاسه توالت

به علت اهمیت زیاد سنگ توالت لازم است جنس آن نیز مهم تلقی می شود. پس جنس سنگ توالت باید چینی دارای لعاب باشد. این نوع سنگ های توالت در تمام فروشگاههای ساختمانی موجود است. همچنین اندازه سنگ توالت نیز مهم است. برخی از کاسه های توالت کوچک هستند که تنها برای ساختمان هایی با جمعیت کم مناسب است. در مکان های عمومی و پرجمعیت باید از کاسه توالت بزرگ استفاده شود.

 

ریزه کاری های  نصب توالت ایرانی

ریزه کاری های  نصب توالت ایرانی

  • زیرسنگ توالت باید کاملاً از مصالح مناسب مانند ماسه نرم پر شده باشد. ماسه نرم موجب می شود یک بستر مناسب برای کار گذاشتن کاسه توالت به وجود آید و از شکستن سنگ توالت جلوگیری کند.
  • عایقکاری کف توالت باید در زیر سنگ توالت به صورت یکپارچه قرار گرفته و تا داخل لوله فاضلاب ادامه یابد.
  • سطح سنگ توالت باید همتراز با کاشی کف باشد.
  • محور طولی سنگ توالت نباید در جهت محور قبله قرار بگیرد.
  • در هر طرف سنگ توالت باید حداقل ۳۰ سانتیمتر فاصله از دیوار تمام شده اطراف منظور شود.

 

جنس سنگ توالت ایرانی

اکثر سرویس های بهداشتی از جنس سرامیکی و یا چینی هستند. این جنس های چینی عمدتا از چینی های زجاجی و یا نیمه زجاجی هستند. از کاربردهای این نوع چینی ها می توان به کاسه توالت و زیر دوش اشاره نمود.

سرامیک های بهداشتی از چینی های زجاجی که آب را کمتر جذب می کنند ساخته شده است. جذب این نوع سرامیک های سنگ توالت ایرانی کمتر از ۱ درصد است و چینی های نیمه زجاجی حدودا ۳ تا ۱۴ درصد است.

برای نصب توالت ایرانی با کارشناسان ما در شرکت خدمات فنی 7000 تماس بگیرید.

 

0912-8112070