آشنایی با تخلیه چاه فاضلاب به روش سپتیک تانک و انواع آن
اطلاعاتی در مورد سپتیک تانک
درآوردن گوشی از چاه توالت بصورت تضمینی
درآوردن گوشی از چاه توالت
نمایش همه

نکات طلایی در تخلیه چاه فاضلاب رستوران

نکات کاربردی هنگام تخلیه چاه رستوران

نکات کاربردی هنگام تخلیه چاه رستوران

تخلیه چاه رستوران و نکاتی که باید در نظر داشت

 

همانطور که می دانید رستوران ها جهت آماده کردن غذا از روغن استفاده می کنند. به همین دلیل چاه فاضلات رستوران ها دارای مقادیر زیادی چربی و روغن می باشد. که تخلیه این روغن ها کار آسانی نمی باشد.

برای از بین بردن این روغن ها باید با یک شرکت تخلیه چاه تخصصی در تماس باشید. این عمل توسط تانکرهای مکنده قدرتمند انجام می شود. با استفاده از تانکر مکنده علاوه بر از بین بردن روغن و چربی درون چاه فاضلاب، مواد غذایی که در ته چاه انباشته شده است نیز مکیده می شود.

تفاوت چاه خانگی با فاضلاب رستوارن در آن است که فاضلاب خانگی حاوی فضولات و فاضلاب می باشد. اما فاضلاب رستوران دارای روغن های غلیظ و باقی مانده ها غذا می باشد. این روغن ها را تنها می توان با تانکر مکنده از بین برد.

 

نحوه انجام کار خالی کردن فاضلاب رستورانها

نکات طلایی در تخلیه چاه فاضلاب رستوراناین عمل  امری بسیار متفاوت تر از خالی کردن چاه منازل، ادارات و…می باشد. چراکه علاوه بر فاضلاب انسانی، چربی و باقی مانده غذا را نیز شامل می شود.
روغن های سوخته و باقی مانده مواد غذایی این کار را بسیار سخت تر می کند. این مواد پس از مدتی سرعت چرخش چرخ دنده ها را گرفته و در اکثر موارد عمل تخلیه توسط تیم غیر متخصص به صورت ناقص انجام می شود.

این کار با پمپ مکنده روشی مناسب که جایگزین پمپ ها شده است و فاضلاب را به طور کامل تخلیه و درون مخزن تانکر ذخیره می کند.

در گذشته که استفاده از پمپ مکنده برای تخلیه فاضلاب رستوران مرسوم نبود، نیروهایی ماهر مجبور بودند به صورت پی در پی پمپ تخلیه را بیرون کشیده و درون ان را با دست از چربی ها پاک کرده تا بتواند چاه فاضلاب رستورانها را به طور کامل تخلیه کنند.

 

 

تخلیه فاضلاب رستوران های قدیمی

رستوران های قدیمی دارای چاه فاضلاب می باشند و از چاه فاضلاب برای دفع فاضلاب های رستورانی استفاده می کنند. همانطور که گفته شد چاه فاضلاب رستوران ها دارای روغن، چربی و مواد غذایی می باشد که این مواد به وسیله ی شرکت های تخلیه چاه باید تخلیه شوند.
رستوران های امروزی به شبکه های فاضلاب دسترسی دارند و از شبکه فاضلاب برای دفع فاضلاب استفاده می کنند. رستوران ها امروزی نیازی به تخلیه چاه ندارند و فاضلاب رستوران مستقیما به شبکه فاضلاب منتقل می شود. اگر می خواهید که به چاه فاضلاب رستوران شما آسیبی وارد نشود بهتر است از چربی گیر استفاده شود.

نکات مهم در تخلیه چاه رستوران را فراموش نکنید زیرا امکان دارد آسیب های جدی به چاه فاضلاب شما وارد شود. چربی گیر وسیله ای است که چربی و روغن درون چاه فاضلاب را می گیرد و آن را به صورت جامد تخلیه می کند. اگر می خواهید عملیات تصفیه چاه فاضلاب شما به درستی انجام شود بهتر است از چربی گیر استفاده کنید تا روغن و چربی در کار چاه اختلالی وارد نکند.