علائم و نشانه های گرفتگی چاه فاضلاب در منزل
نشانه های گرفتگی چاه فاضلاب
نمایش همه

چند دلیل مهم برای لایروبی چاه فاضلاب

عملیات لایروبی چاه فاضلاب برای پر شدن مکرر چاه

عملیات لایروبی چاه فاضلاب برای پر شدن مکرر چاه

 چرا فاضلاب ها نیاز به لایروبی دارند؟

 

یکی از دردسرهای زندگی امروزی، سیستم نامناسب دفع فاضلاب می باشد. همه روزه شاهد ساخت آپارتمان های جدید در گوشه و کنار شهرها هستیم. یکی از اشکالاتی که به این ساخت و سازها می توان گرفت رعایت نکردن اصول سیستم دفع فاضلاب می باشد. در بعضی از این ساختمان ها با وجود تازه ساخت بودن آنها، پر شدن مکرر چاه فاضلاب و نیاز به تخلیه مجدد آن امری ضروری می شود. برای آشنایی با روش های لایروبی چاه فاضلاب این مقاله را مطالعه کنید.

 

دلایل پر شدن مکرر چاه فاضلاب

پر شدن چاه فاضلاب و لزوم لایروبی آنمواد پلاستیکی،خاک، سنگ، مو و چربی ها  در طولانی مدت به صورت فشرده، مانند لایه ای نفوذناپذیر ضد آب، به دیواره های چاه می چسبد. همین امر مانع عبور آب به زمین شده و سبب پر  شدن چاه فاضلاب می گردد.

این اتفاق حتی پس از مدتی که از تخلیه چاه می گذرد نیز اتفاق می افتد. در بعضی اوقات جنس خاک است که باعث انسداد چاه  فاضلاب می شود.

به عنوان مثال در مناطق کوهستانی که خاک از جنس سنگ می باشد کشش خاک برای جذب فاضلاب کمتر است.

لایروبی و کف تراشی چاه های فاضلاب به عبارت ساده تر نوسازی چاه ها عملیاتی است که بر روی چاه های کهنه انجام می شود تا مجددا کارایی خود را بدست آورد.

چاه فاضلاب پس از یک دوره تخلیه چاه نیاز شدیدی به لایروبی خواهد داشت و این کار می تواند تا حد زیادی کارایی آن را افزایش دهد.

در صورتی که عدم جذب چاه ناشی از خاک نا مناسب نباشد و همچنین حجم ورودی فاضلاب به داخل چاه نیز بیش از حد مجاز نباشد.

 

لایروبی چاه فاضلاب چگونه انجام می شود؟

برای لایروبی چاه بایستی پسماندهایی که باعث گرفتگی چاه شده است را با دستگاه های مخصوص تراشید. همچنین بوسیله دستگاه مکنده (لجن کش) آنها را خارج کنیم. حتی در بعضی مواقع چاه فاضل