جوش شیرین محلولی قوی برای لوله بازکنی
لوله بازکنی با محلول جوش شیرین
لوله بازکنی فوری وان حمام با استفاده از روش های خانگی
نحوه بازکردن لوله فاضلاب وان حمام
نمایش همه

چگونگی بازکردن لوله فاضلاب حمام و آشپزخانه

چگونگی بازکردن لوله فاضلاب حمام و آشپزخانه

چگونگی بازکردن لوله فاضلاب حمام و آشپزخانه

روش های رفع انسداد و لوله بازکنی فاضلاب حمام و آشپزخانه

 

در اکثر ساختمان ها، لوله های فاضلاب دچار گرفتگی و انسداد می شوند. در این میان لوله های فاضلاب حمام و آشپزخانه از مهمترین لوله های فاضلاب هستند که بیشتر دچار گرفتگی و انسدادمی شوند. در این مقاله لوله بازکنی فاضلاب حمام و آشپزخانه را برای شما توضیح می دهیم.

 

دلایل گرفتگی و انسداد لوله فاضلاب

دلایل گرفتگی و انسداد لوله فاضلابهمانطور که می دانید همه لوله های فاضلاب می گیرند از جمله لوله فاضلاب حمام و آشپزخانه و همه این گرفتگی ها بر اثر ورود مواد اضافی به داخل لوله ها می باشد. این گرفتگی معمولا در سیفون لوله ایجاد می شود. چون سیفون خمیدگی دارد و قطرش نسبت به بخش های دیگر کمتر است. به همین دلیل زودتر دچار گرفتگی می شود.
در لوله فاضلاب حمام، موادی همچون چربی و مو و صابون به داخل لوله سیفون حمام می رود و به رسوب دیواره لوله ها می چسبد. سپس قسمتی از لوله را درگیر و مسدود می کند.
در لوله های فاضلاب آشپزخانه، گرفتگی آن سه علت عمده دارد. چون لوله های فاضلاب آشپزخانه باریک تر است. قطر این لوله ها ۶ یا ۸ می باشد و به صورت مداوم از لوله های آشپزخانه استفاده می شود. به همین دلیل زودتر دچار گرفتگی می شود. شستن ظروف و مواد غذایی باقیمانده همگی در لوله های باریک مسیر فاضلاب گیر کرده و باعث گرفتگی می شوند.

 

روش باز کردن لوله های فاضلاب حمام و آشپزخانه

برای باز کردن لوله های فاضلاب حمام و آشپزخانه می توانید از تلمبه لوله بازکنی استفاده کنید. اگر لاستیک تلمبه را در دهانه لوله متصل کنید و بدون اینکه هوا بین آنها قرار بگیرد با فشار چند بار روی تلمبه دستی بزنید و به بالا و پایین حرکت دهید. این گرفتگی باز می شود.

در صورتی که گرفتگی شدید باشد می توانید از محلول های شیمیایی لوله بازکنی هم استفاده کنید. اگر لوله ها باز نشد باید از لوله بازکنی فنری استفاده کنید.

 

نحوه باز کردن و انسداد فاضلاب

 

معمولا گرفتگی لوله فاضلاب حمام به دو صورت به وجود میاید لوله های کم قطر و وجود چربی و مو بر اثر حمام کردن که اگر قطر لوله ها کمتر از ۴ اینچ باشد گرفتگی ایجاد می شود. برای رفع این گرفتگی ابتدا باید از آب جوش استفاده کنیم. چنانچه چربی ها در جداره لوله رسوب کرده باشد محلول ۱۰ درصد اسید کلریک یا محلول های شیمیایی دیگری استفاده می کنیم. البته اگر لوله چدنی باشد باید محلول را با آب رقیق کنیم.
برای باز کردن لوله های پولیکا نباید از اسید استفاده کنیم و از دیگر محلول های شیمیایی با غلظت کمتر می توان استفاده کرد. در غیر این صورت باید از دستگاه لوله بازکنی فنر زنی استفاده کرد.

 

شیوه باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه

معمولا چربی ها با باز کردن آب جوش بر طرف می شوند. ولی بعضی اوقات با پمپ دستی گرفتگی باز می شود. این عمل پمپ زدن را چند بار باید تکرار کنید. اگر با این موارد لوله ها باز نشد از محلول شیمیایی یا اسید بسیار رقیق باید استفاده کرد. ولی در نهایت باید از لوله بازکنی فنری برای باز کردن لوله های فاضلاب آشپزخانه استفاده کرد.