درآوردن گوشی از چاه توالت بصورت تضمینی
درآوردن گوشی از چاه توالت
لایروبی چاه فاضلاب و عملکرد و مزایای آن
لایروبی چاه و کف تراشی
نمایش همه

کول گذاری چاه چیست

آشنایی با کول گذاری چاه و چگونگی انجام آن

آشنایی با کول گذاری چاه و چگونگی انجام آن

دانستنی هایی در مورد کول گذاری چاه

 

دانستنی هایی در مورد کول گذاری چاهکول چاه سازه ای بتنی و سیمانی است که برای نگهداری دیواره از کول میله چاه و برای جلوگیری از ریزش سقف انباره چاه از کول انباری چاه استفاده می شود.  اجرای این کار را کول گذاری چاه فاضلاب یا کول چینی می نامند. کول گذاری از ریزش چاه جلوگیری می کند.
ریزش چاه خود خطر آفرین است و در هنگام تعمیر چاه های فاضلاب و آب حتماً کول گذاری انجام می شود.

 

انواع آن و روش کار

 

کول چاه فاضلاب
به قطعه های سیمانی مانند می گویند که برای هدایت آب یا فاضلاب در چاه ها ، قنات ، زهکش ها و نقب ها و… دیگر راه آب ها به صورت افقی و یا عمودی چیده می شوند.
عموماً کول هایی را که عمودی نصب می شوند گرد هستند و به کول میله معروف هستند.
کول سیمانی در چاه آب یا چاه فاضلاب، شمع ساختمان و نگهدارنده ساختمانی، به منظور جلوگیری از ریزش چاه و جلوگیری از ریختن سنگ و خاک به انتهای چاه و ریزش دیواره چاه استفاده می شود. در مواردی پروژه های زیباسازی شهرداری درخت کاری و گل کاری های شیب دار و در پارک ها و یا کنار جاده ها به عنوان گلدان استفاده می شوند.

 

کول چاه
کول های سیمانی انواع مختلفی دارند. از جمله انواع آن می توان به کول های دارای تسمه های پلاستیکی که بسیار ناپایدار بوده و کیفیت کمی دارد و پیشنهاد نمی شود.

سری بعدی کول هایی هستند که دارای تسمه های فلزی می باشند. آنها معمولاً در هر یک کول تعداد 2 عدد تسمه فلزی برای محکم ماندن سازه استفاده می شود.

نوع دیگر کول که سفارشی می باشد و باید از قبل سفارش داده شود تا آماده شود کول های میلگرد دار می باشد که بسیار گران تر و بسیار محکم