معرفی انواع فنر لوله بازکنی و راهنمای استفاده از آنها
آشنایی با انواع فنر لوله بازکنی
روش های خانگی رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام
برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام
نمایش همه

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط و رفع آن

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط و رفع آن

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط و رفع آن

مشکل گرفتگی لوله فاضلاب حیاط و روش های برطرف کردن آن

 

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط  از مشکلاتی است که ممکن است در خانه های حیاط دار پیش بیاید. گرفتگی لوله فاضلاب حیاط است. معمولا به دلیل اینکه فاضلاب حیاط در مقابل خاک و خس و خاشاک، شن، برگ درختان و … قرار دارد، احتمال گرفتگی در آنها بیشتر است.

با شروع اولین بارندگی، گرفتگی این چاه ها بیشتر شده و مشکل تشدید می شود. در صورت گرفتگی لوله فاضلاب حیاط از روش های متفاوت تری نسبت به بقیه چاه ها استفاده می گردد.

 

دلایل گرفتگی فاضلاب

غالبا گرفتگی لوله فاضلاب حیاط دلایل متعددی می تواند داشته باشد. از جمله این دلایل همان طور که در بالا ذکر شد می توان به گل و لای، اشیای ریز و درشت، شن و ماسه، مصالح ساختمانی و برگ درختان و … اشاره نمود.

این مواد می توانند با جمع شدن در دیواره چاه فاضلاب موجب ایجاد رسوب شوند. به تدریج با افزایش رسوبات بر جای مانده، قطر لوله کاهش یافته و نهایتا آب کفشور حیاط به سختی و دیرتر تخلیه خواهد شد. کم کم کار به جایی می رسد که لوله فاضلاب به صورت کامل گرفته شده و تخلیه آن میسر نخواهد شد.

در مواقعی هم ممکن است رسوباتی که در کفشور فاضلاب حیاط جمع شده است به اندازه ای نیست که باعث گرفتگی آن شود ولی ممکن است به دلیل بارندگی شن و ماسه و خاکی که در کفشور جمع شده، تبدیل به گل شده و باعث گرفتگی مجرای فاضلاب گردد.