خدمات لوله کشی آب سرد و گرم آشامیدنی ساختمان

ارائه دهنده خدمات لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

خدمات لوله کشی آب سرد و گرم بسته به نوع ساختمان که تجاری یا مسکونی است و تعداد واحدها، انواع مختلفی دارد. لوله کشی سرد و گرم ساختمان باید از همان ابتدا به صورت حرفه‌ای و با رعایت اصول شیر آب سرد و گرم انجام شود.

چرا که در صورت عدم اجرای صحیح این کار، خرابی لوله‌ها منجر به هزینه‌های گزاف و اضافی و آسیب به معماری خانه شما خواهد شد. شاید با نقشه لوله کشی اب منزل، عکس لوله کشی ساختمان و ترفندهای لوله کشی ساختمان بتوان راه حل لوله کشی ساختمان را برطرف کرد.

سایز لوله کشی آب سرد و گرم

برای بهره برداری مناسب ساکنین از لوله کشی آب سردوگرم داشتن یک فشار حداقلی برای رساندن آب به دورترین شیر آب و مصرف کننده لازم می باشد.
بدین منظور داشتن نقشه و سایزینگ لوله در هنگام اجرای لوله کشی ضروری به نظر می رسد. لوله پلیمری تک لایه و پنج لایه در حال حاضر رایج ترین نوع لوله کشی در ایران و تهران می باشند.
لوله های پنج لایه معمولا از سایز 16 میلیمتر تا سایز 63 میلیمتر کاربرد نسبتا خوبی دارند. در سایز های بالاتر برای ساختمانهای بلند مرتبه معمولا از لوله های گالوانیزه سفید استفاده می شود.
لوله های تک لایه سفید پلیمری نیز از سایز 20 میلیمتر به بالا شروع میشوند که معادل 1/2 اینچ فلزی است. سایز لوله بسته به زیر بنا , اقلیم منطقه , فشار آب شهر و پمپ و میزان مصرف تعیین می شود.

نحوه برآورد قیمت آن در ساختمان

هزینه آن را مجموع قیمت لوله و اتصالات و دستمزد اجرای لوله کشی تشکیل می دهد.

دستمزد لوله کشی معمولا برحسب اجرت هر متر لوله کشی, دستمزد هر واحد لوله کشی, اجرت هر مترمربع زیربنا و یا به صورت چکی توافق می شود. این توافق می تواند با مصالح و یا بدون متریال صورت بگیرد.