نمایش همه

  علل بوی بد فاضلاب در خانه

  رفع بوی بد فاضلاب رفع بوی چاه حمام سینک ظرفشویی توالت

  رفع بوی بد فاضلاب رفع بوی چاه حمام سینک ظرفشویی توالت

   علت بوی بد فاضلاب در آپارتمان چیست و روش های رفع آن کدامند؟

    

   چرا بوی فاضلاب درآپارتمان یا منازل مسکونی اداری تجاری و… می پیچد؟ پاسخ تمام سوالات و روش رفع آن اینجاست.
   به طور معمول روزانه بسیاری از ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی و… با مشکل بوی بد فاضلاب دست و پنجه نرم می کنند.
   مشکلی که اگر در آپارتمان های مسکونی به وجود آید از جمله بوی بد فاضلاب، آرامش را از ساکنین آن ساختمان سلب می کند و زندگی برایشان سخت و غیر قابل تحمل می شود.

   اگر در ساختمان های اداری و تجاری این مشکل پیش آید قطعا هم برای کارکنان آن بخش و هم برای مشتریان و مراجعه کنندگان آزار دهنده خواهد بود.
   به همین خاطر است که روزانه بسیاری از مردم به دنبال راه حل قطعی و تضمینی برای رفع بوی بد فاضلاب در تهران هستند.
   در این مطلب قصد داریم هر آنچه در مورد بوی فاضلاب و روش های از بین بردن آن در خانه نیاز دارید معرفی نماییم.

    

   گاز فاضلاب چیست

   گاز فاضلاب مخلوطی از گازهای معدنی است که شامل ترکیباتی مانند سولفید هیدروژن، آمونیاک، دی اکسید کربن، متان، نیتروژن و هیدروژن می باشد.

   در حالی که این مواد ممکن است برای اکثر مردم معنی نداشته باشد. اما باید بدانید تماس مستقیم با گازهای آزاد شده با ترکیبی از این مواد تشکیل دهنده ، می تواند آسیب جدی به سیستم تنفسی وارد کرده یا حتی مرگ را داشته باشد.
   به همین دلیل می گویند عوارض استشمام بوی فاضلاب بسیار خطرناک و کشنده است. با این حال گفته شده بوی گازهای فاضلابی که در ساختمان ها شنیده می شوند، عموما برای ساکنان مضر نیستند.

    

   علت بوی بد فاضلاب چیست

   بسیاری از گازهای نام برده شده می توانند از طریق سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان وارد طبقات شوند. در واقع باید گفت علت بوی فاضلاب در طبقه اول که بیشترین شکایات ساکنین ساختمان را دربر دارد، نیز به همین خاطر است. در بیشتر موارد، این گازها از طریق زیرزمین، توالت، واحدهای نگهبانی ساختمان و غیره به طبقات نفوذ می کنند.

    

   رایج ترین دلایل انتشار بو در ساختمان

    

   خشک بودن شتر گلویی

   نمایی از شتر گلویی لوله فاضلاب برای رفع بوی بد چاهدلیل وجود آب در شتر گلویی یا لوله U شکل ، جلوگیری از ورود گازهای نام برده شده و نهایتا پیشگری از انتشار بوی بد فاضلاب است.
   آب داخل شتر گلویی گازهای ترکیبی سولفید هیدروژن، آمونیاک، دی اکسید کربن، متان، نیتروژن و هیدروژن را در خود حل می کند و مانع از انتشار آنها به فضای ساختمان می شود.
   مهندسی غیر استاندارد و وجود مشکل در سیستم لوله کشی ساختمان می تواند باعث خشک شدن آب شتر گلویی گردد و نبود آب هم قطعا انتشار بوی بد گازهای فاضلابی را به همراه خواهد داشت.

    

   وجود جامدات و فضولات در شترگلویی

   ساختار U شکل شتر گلویی باعث شده تا لوله مانند تله ای عمل کند.  این حالت باعث شود بخشی از فضولات و مواد جامدی که قرار است وارد چاه شوند در آنجا گیر کنند.

   این عامل سبب می شود طی استفاده از لوله ها مثل زمانی که در سینک ظرف می شویید ، آن مواد به مرور زمان فاسد شوند و فاسد شدن این مواد می تواند بوی آزار دهنده ای را ایجاد کند.

   این مشکل در تمام موارد با استفاده از دستگاه و فنر برقی مخصوص قابل رفع است و اصلا مشکل جدی محسوب نمی شود.