نمایش همه

  تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب

  تشخیص ترکیدگی لوله و یافتن نشتی بوسیله دستگاه های پشرفته و مدرن نشت یاب

  تشخیص ترکیدگی لوله و یافتن نشتی بوسیله دستگاه های پشرفته و مدرن نشت یاب

   چگونگی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

    

   تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب و بدون تخریب امروزه یکی از خواسته های اصلی مالکان منازل می باشد. زیرا استفاده از روش های سنتی مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار و همچنین تخریب قسمت هایی از بنا است که نمی تواند راهکار مناسبی باشد.

   روش های تشخیص ترکیدگی و نشتی لوله فاضلابتشخیص ترکیدگی لوله در دنیای امروز با روش های سنتی و بدون ابزار مخصوص دیگر منسوخ شده است. زیرا استفاده از این روش ها نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار است.
   شما باید از خود بپرسید آیا شیوه های سنتی نشت یابی لوله آن هم با آن هزینه گزاف برای تعمیرات و لوله کشی های مجدد واقعا صحیح و به سود شماست؟ اگر می توانستید پیش از بروز خسارات جدی به بنا و در مراحل اولیه نشتی لوله ها را با دستگاه نشت یاب بررسی و اقدامات پیشگیرانه را انجام می دادید بهتر و به سود شما نبود؟

    

   خرابی سیستم لوله کشی و فاضلاب

   متاسفانه سیستم لوله کشی و فاضلاب در بسیاری از مناطق کشور ما قدیمی و بر اساس متدهای منسوخ شده صورت گرفته است. همین امر احتمال خرابی و پوسیدگی لوله ها، نشتی لوله ها و دیگر مشکلات تاسیساتی و بنایی را زیاد می کند. بنابراین توصیه می شود لوله های پوسیده و شکسته شده را تعویض و یا تعمیر کنید.

   همچنین گرفتگی لوله ها با مواد سخت و وارد آمدن فشار زیاد بر لوله ها یکی از دیگر از دلایل شکستگی و نشتی لوله ها می باشد که اگر به موقع نسبت به لوله بازکنی بادستگاه اقدام نکنید می تواند منجر به بروز نشتی و شکستگی در نقاطی از لوله شود.

   وجود نشتی در لوله ها را اگر جدی نگیریم و به موقع نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام نکنیم می تواند منجر به بروز خسارات فراوان به بنا شود که مهم ترین و معمول ترین اثر آن به وجود امدن نم در سقف، دیوار و سرویس ها و یا حمام می باشد، ریزش گچ دیوارها، بوی نامطبوع نم دیوار و سقف، هدر رفت آب، تحمیل هزینه اضافی بابت آب بها نیز از دیگر آثار ترکیدگی لوله ها می باشد.

    

   تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب با دستگاه آکوستیک

   چگونگی تشخیص ترکیدگی لوله

   حتما افزایش غیرعادی مبلغ و مقدار مصرف در قبض آب و همچنین به وجود آمدن نم و رطوبت را در دیوارهای ساختمان و سقف منزل خود را جدی بگیرید زیرا وجود هر یک از این علائم می توناد نشانه ای از بروز نشتی در لوله های آب و ترکیدگی لوله هایتان باشد.

   بهترین راه حل پیشگیرانه در اولین قدم برای ترکیدگی لوله ها آن است که برخی از جنبه های اقدامات پیشگیرانه را تا جایی که لوله ها در دسترس ما هستند را مثل پوشاندن مخزن آب سرد که اغلب اوقات فراموش می شود با عایق لوله انجام دهیم ولی دو مسئله وجود دارد.

   اول اینکه مهم نیست که تا چه میزان پیشگیری برای ترکیدگی لوله ها انجام شود. گاهی وقت ها به دلایل متفاوت فرسایش لوله ها موجب ترکیدگی لوله ها می شود. زمانی که شما متوجه ترکیدگی لوله ی خود شوید، کاری از دست شما برنمی آید و این کاملا فاجعه ای را برای شما و خانواده تان ایجاد می کند.

   مسئله ی دوم این است که این راه حل کاملی برای جلوگیری از ترگیدکی لوله ها نیست زیرا شما در بیشتر سطوح به طور مثال در زیر زمین برای بررسی به لوله ها دسترسی ندارید تا اقدامات پیشگیرانه انجام دهید. اینجاست که نیازبه بررسی وضعیت لوله ها، سرویس دهی سیستم گرمایش مرکزی و یا حتی تشخیص ترکیدگی لوله ها با دستگاه توسط لوله کش پیدا می کنید.

    

   دلایل شایع مشاهده شده در تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

   اگر بخواهیم دلایل رایج مشاهده شده در تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را نام ببریم میتوانیم به وارد شدن فشار زیاد از طریق سیستم به لوله، ترکیدگی لوله به علت کهولت سن لوله یا وارد نمودن آ