نمایش همه

  تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب

  تشخیص ترکیدگی لوله و یافتن نشتی بوسیله دستگاه های پشرفته و مدرن نشت یاب

  تشخیص ترکیدگی لوله و یافتن نشتی بوسیله دستگاه های پشرفته و مدرن نشت یاب

   چگونگی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

    

   تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب و بدون تخریب امروزه یکی از خواسته های اصلی مالکان منازل می باشد. زیرا استفاده از روش های سنتی مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار و همچنین تخریب قسمت هایی از بنا است که نمی تواند راهکار مناسبی باشد.

   روش های تشخیص ترکیدگی و نشتی لوله فاضلابتشخیص ترکیدگی لوله در دنیای امروز با روش های سنتی و بدون ابزار مخصوص دیگر منسوخ شده است. زیرا استفاده از این روش ها نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار است.
   شما باید از خود بپرسید آیا شیوه های سنتی نشت یابی لوله آن هم با آن هزینه گزاف برای تعمیرات و لوله کشی های مجدد واقعا صحیح و به سود شماست؟ اگر می توانستید پیش از بروز خسارات جدی به بنا و در مراحل اولیه نشتی لوله ها را با دستگاه نشت یاب بررسی و اقدامات پیشگیرانه را انجام می دادید بهتر و به سود شما نبود؟

    

   خرابی سیستم لوله کشی و فاضلاب

   متاسفانه سیستم لوله کشی و فاضلاب در بسیاری از مناطق کشور ما قدیمی و بر اساس متدهای منسوخ شده صورت گرفته است. همین امر احتمال خرابی و پوسیدگی لوله ها، نشتی لوله ها و دیگر مشکلات تاسیساتی و بنایی را زیاد می کند. بنابراین توصیه می شود لوله های پوسیده و شکسته شده را تعویض و یا تعمیر کنید.

   همچنین گرفتگی لوله ها با مواد سخت و وارد آمدن فشار زیاد بر لوله ها یکی از دیگر از دلایل شکستگی و نشتی لوله ها می باشد که اگر به موقع نسبت به لوله بازکنی بادستگاه اقدام نکنید می تواند منجر به بروز نشتی و شکستگی در نقاطی از لوله شود.

   وجود نشتی در لوله ها را اگر جدی نگیریم و به موقع نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام نکنیم می تواند منجر به بروز خسارات فراوان به بنا شود که مهم ترین و معمول ترین اثر آن به وجود امدن نم در سقف، دیوار و سرویس ها و یا حمام می باشد، ریزش گچ دیوارها، بوی نامطبوع نم دیوار و سقف، هدر رفت آب، تحمیل هزینه اضافی بابت آب بها نیز از دیگر آثار ترکیدگی لوله ها می باشد.

    

   تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب با دستگاه آکوستیک

   چگونگی تشخیص ترکیدگی لوله

   حتما افزایش غیرعادی مبلغ و مقدار مصرف در قبض آب و همچنین به وجود آمدن نم و رطوبت را در دیوارهای ساختمان و سقف منزل خود را جدی بگیرید زیرا وجود هر یک از این علائم می توناد نشانه ای از بروز نشتی در لوله های آب و ترکیدگی لوله هایتان باشد.

   بهترین راه حل پیشگیرانه در اولین قدم برای ترکیدگی لوله ها آن است که برخی از جنبه های اقدامات پیشگیرانه را تا جایی که لوله ها در دسترس ما هستند را مثل پوشاندن مخزن آب سرد که اغلب اوقات فراموش می شود با عایق لوله انجام دهیم ولی دو مسئله وجود دارد.

   اول اینکه مهم نیست که تا چه میزان پیشگیری برای ترکیدگی لوله ها انجام شود. گاهی وقت ها به دلایل متفاوت فرسایش لوله ها موجب ترکیدگی لوله ها می شود. زمانی که شما متوجه ترکیدگی لوله ی خود شوید، کاری از دست شما برنمی آید و این کاملا فاجعه ای را برای شما و خانواده تان ایجاد می کند.

   مسئله ی دوم این است که این راه حل کاملی برای جلوگیری از ترگیدکی لوله ها نیست زیرا شما در بیشتر سطوح به طور مثال در زیر زمین برای بررسی به لوله ها دسترسی ندارید تا اقدامات پیشگیرانه انجام دهید. اینجاست که نیازبه بررسی وضعیت لوله ها، سرویس دهی سیستم گرمایش مرکزی و یا حتی تشخیص ترکیدگی لوله ها با دستگاه توسط لوله کش پیدا می کنید.

    

   دلایل شایع مشاهده شده در تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

   اگر بخواهیم دلایل رایج مشاهده شده در تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را نام ببریم میتوانیم به وارد شدن فشار زیاد از طریق سیستم به لوله، ترکیدگی لوله به علت کهولت سن لوله یا وارد نمودن آسیبی عمدی به لوله اشاره نمود که یکی از مهم ترین دلایل ترکیدگی لوله یخ زدگی لوله ها در شرایط آب و هوای سرد محیط است.

   آسیب دیدن یک لوله آن هم از نوع ترکیدگی لوله در سیستم اصلی چه در یک زمان کوتاه و چه در مدت زمانی طولانی؛ بسیار می تواند خطرناک و ویرانگر باشد. چرا که در یک خط لوله پشت سرهم ترکیدگی لوله به راحتی می تواند مردم را برای چند روز یا چند ماه بدون آب بگذارد یا حتی موجب بسته شدن راه و قطع اتصال مناطق شود و خسارت زیادی را به اموال محیط اطراف خود وارد کند. درحالی که اگر زود اقدام کنیم براحتی با تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب می توان از این فاجعه ها جلوگیری کرد.

    

   ترکیدگی لوله ها بر اثر فشار وارد بر بدنه لوله

   ترکیدگی لوله ها بر اثر فشار وارد بر بدنه لوله

   یکی از علل رایج مشاهده شده درزمان تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، فشار وارد بر بدنه آن خصوصا در لوله های آب است. شما همیشه باید در خانه خود به این نکته برای جلوگیری از ترکیدگی لوله ها توجه داشته باشید.

   در حقیقت وقتی لوله های آب مسدود می شوند، آب شروع به فشار آوردن بر بدنه می کند تا زمانی که لوله ها دیگر نمی توانند آن را تحمل کنند. اگر فشار آب کم در دوش، حمام و شیر آب هایتان وجود داشته باشد، این به این معنی است که یکی از لوله هایتان مسدود شده است.

   برای بررسی این موضوع میتوانید در خانه خود شیر آب را در وان حمام و آشپزخانه خود باز کنید؛ اگر فشار آب هنگامی که شیر دوم را باز می کنید کمتر بود، احتمال ترکیدگی لوله هایتان هست، چرا که یک لوله مسدود یا لوله نشتی در سیستم لوله منزل شما وجود دارد.

    

   تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

   بهترین امتیاز دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله، شناسایی دقیق محل ترکیدگی لوله بدون نیاز به تخریب و کندن نقطه مورد احتمال در کمترین زمان ممکن است. در حقیقت این روش بسیار مفید یعنی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در واقع با توجه به هزینه سنگین بررسی و بازسازی محل ترکیدگی لوله، صرفه جویی اقتصادی کاملا مناسبی است.

   دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله درحقیقت بر اساس امواج کار می کند. دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله یا نشت یاب به کمک گیرنده ای قوی و فوق حساسی که دارد حتی کوچک ترین امواجی بر اثر ترکیدگی لوله و یا نشت لوله ایجاد شده را دریافت کرده و شناسایی می کند آن هم بدون نیاز به تخریب و بررسی مستقیم ترکیدگی لوله ها را شناسایی می کند.

    

   انواع دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله
   • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک شبکه آب
   • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه رادیویی شبکه آب
   • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک عقربه ای
   • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک تمام دیجیتال PICO

   تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تهران , تشخیص ترکیدگی لوله به صورت تضمینی

    

   بهترین دستگاه های مافوق صوت تشخیص ترکیدگی لوله

   روش ها و دستگاه های متفاوتی برای تشخیص ترکیدگی و نشتی لوله ها وجود دارد. از جمله رایج ترین آنها استفاده از دستگاه های مافوق صوت می باشد. این دستگاه ها عموماً توسط متخصصان امر تاسیسات استفاده می شود و کاربرد کمتری در بین عموم مردم و تاسیسات کاران محلی دارد.

    

   تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب توسط شرکت خدمات فنی 7000

   این شرکت با مجهز شدن به پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب و نشت یاب بدون تخریب، محل دقیق نشتی را مشخص کرده و اقدام به رفع مشکل می نماید.